"W polityce działam z drugiego lub trzeciego rzędu"

Strefa FM Utworzono: Czwartek, 20 kwietnia 201741 5005
Ostatnio zrobiło się o nim głośno po uroczystej sesji Sejmiku Wojewódzkiego, kiedy zbojkotował przemówienie byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Andrzeja Rzeplińskiego i domagał się wyłączenia przemówienia z programu sesji. Wtedy usłyszeć mógł o nim cały kraj. Na szczeblu lokalnym, w Piotrkowie, znany jest jednak przede wszystkim jako mecenas obsługujący między innymi piotrkowski magistrat, choć zaznaczył, że funkcję udaje mu się łączyć z mandatem radnego. - W polityce cały czas działam z drugiego-trzeciego rzędu - przyznał na antenie Strefy FM w programie "Strefa pytań" Michał Król, radny wojewódzki z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Po raz kolejny pytany o bojkot przemówienia profesora Andrzeja Rzeplińskiego, Król odpowiedział, że "Rzepliński wyrządził wiele szkód, łamał prawo i jako prezes nadużywał swojej pozycji, a ponadto skompromitował się jako prawnik". - W sytuacji, gdy był osobą, która spowodowała zamęt wokół Trybunału, jego działalność spowodowała szkodę dla interesu Polski - mówił. Padły między innymi pytania także o to, czy Rafała Piaseckiego, radnego z Bydgoszczy (do niedawna polityka PiS), którego żona opublikowała nagranie, na którym słychać, jak mężczyzna obraża ją, grozi, dusi i bije. - To były członek PiS-u. Nie znam szczegółów tej sprawy. My, jako adwokaci (od advocare - wzywać na pomoc) powinniśmy pomagać ludziom w różnych sytuacjach, także przestępcom - podkreślił, ale dodał, że są sprawy, gdzie ktoś z powodu osobistych przekonań nie podejmuje się obrony i przytoczył przykład Ryszarda Cyby, który dokonał ataku na biuro PiS w Łodzi i zabił Marka Rosiaka.

- Tam byłem po stronie oskarżyciela posiłkowego i na pewno nie byłbym w stanie bronić oskarżonego - mówił.

 

Powtórka rozmowy z radnym i mecenasem Michałem Królem o 17:30 na antenie Strefy FM.


Zainteresował temat?

10

6


Komentarze (41)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ares1 ~ares1 (Gość)20.04.2017 12:57

Zmienią się władze w PT skończą się pana układziki!!! Już czas na wietrzenie!!!

194


pierwszy w drodze do piekła ~pierwszy w drodze do piekła (Gość)20.04.2017 12:52

A moralność z którego jest rzędu?

224


Marek Marecki Polska ~Marek Marecki Polska (Gość)20.04.2017 12:36

Słyszałem gdzieś na miejscie że błazen jest...gdzieś grasuje.

176


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc