"W polityce działam z drugiego lub trzeciego rzędu"

Strefa FM Utworzono: Czwartek, 20 kwietnia 201741 4883
Ostatnio zrobiło się o nim głośno po uroczystej sesji Sejmiku Wojewódzkiego, kiedy zbojkotował przemówienie byłego prezesa Trybunału Konstytucyjnego, Andrzeja Rzeplińskiego i domagał się wyłączenia przemówienia z programu sesji. Wtedy usłyszeć mógł o nim cały kraj. Na szczeblu lokalnym, w Piotrkowie, znany jest jednak przede wszystkim jako mecenas obsługujący między innymi piotrkowski magistrat, choć zaznaczył, że funkcję udaje mu się łączyć z mandatem radnego. - W polityce cały czas działam z drugiego-trzeciego rzędu - przyznał na antenie Strefy FM w programie "Strefa pytań" Michał Król, radny wojewódzki z ramienia Prawa i Sprawiedliwości.

Po raz kolejny pytany o bojkot przemówienia profesora Andrzeja Rzeplińskiego, Król odpowiedział, że "Rzepliński wyrządził wiele szkód, łamał prawo i jako prezes nadużywał swojej pozycji, a ponadto skompromitował się jako prawnik". - W sytuacji, gdy był osobą, która spowodowała zamęt wokół Trybunału, jego działalność spowodowała szkodę dla interesu Polski - mówił. Padły między innymi pytania także o to, czy Rafała Piaseckiego, radnego z Bydgoszczy (do niedawna polityka PiS), którego żona opublikowała nagranie, na którym słychać, jak mężczyzna obraża ją, grozi, dusi i bije. - To były członek PiS-u. Nie znam szczegółów tej sprawy. My, jako adwokaci (od advocare - wzywać na pomoc) powinniśmy pomagać ludziom w różnych sytuacjach, także przestępcom - podkreślił, ale dodał, że są sprawy, gdzie ktoś z powodu osobistych przekonań nie podejmuje się obrony i przytoczył przykład Ryszarda Cyby, który dokonał ataku na biuro PiS w Łodzi i zabił Marka Rosiaka.

- Tam byłem po stronie oskarżyciela posiłkowego i na pewno nie byłbym w stanie bronić oskarżonego - mówił.

 

Powtórka rozmowy z radnym i mecenasem Michałem Królem o 17:30 na antenie Strefy FM.


Zainteresował temat?

10

6


Komentarze (41)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Koleżanka ~Koleżanka (Gość)24.04.2017 21:09

Nie jestem żadną Olgą, ale skoro wiesz lepiej, to nazywaj sobie mnie jak chcesz. W sumie - lata mi to ;)

00


Koleżanka ~Koleżanka (Gość)20.04.2017 21:40

Doskonale wykształcony, kompetentny i zawsze perfekcyjnie przygotowany. Facet z otwartą głową i ogromną wiedzą. To rozwiewa wszelkie nieudolne pytania sklavów i innych żałosnych "znawców". Tak trzymaj Michał!

1119


olivia ~olivia (Gość)20.04.2017 12:39

Panie mecenasie. Piotrków liczy na Pana, Piotrków czeka, aż puści Pan w skarpetkach "redaktora".

2025


działacze gorszego sortu ~działacze gorszego sortu (Gość)22.04.2017 07:54

cyt." Król odpowiedział, że "Rzepliński wyrządził wiele szkód, łamał prawo i jako prezes nadużywał swojej pozycji"
To jest najprostsza droga do zrujnowania sobie kariery,jeśli ma na to dowody to niech je przedstawi,jeśli takowych nie ma to powinien mieć sprawe w Sądzie,zapłacić odszkodowanie,być wyrzucony z palestry...ponieść wszelkie konsekwencje chlapania pisowskim jęzorem.
Całą to sprawę przeanalizujemy z prawnikami i zastanowimy się i zastanowimy się nad dalszą drogą prawną.

41


Zanzi ~Zanzi (Gość)21.04.2017 13:15

Cytuję:
znany jest jednak przede wszystkim jako mecenas obsługujący między innymi piotrkowski magistrat, choć zaznaczył, że funkcję udaje mu się łączyć z mandatem radnego

Z pewnością. Ile by nie było tych funkcji, wszystkie da się połączyć i pogodzić ;)

80


EP ~EP (Gość)21.04.2017 08:59

A garnitur ma z XX wieku. Nie stać go na nowy?

97


borowik ~borowik (Gość)20.04.2017 22:10

"i na pewno nie byłbym w stanie bronić oskarżonego" z takim tokiem myślenia, to lekarz o odmiennej opcji politycznej, od pacjenta, mógłby odmówić leczenia. Będzie bronił przestępców, a z PO nikogo.
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/W-polityce-dzialam-z-drugiego-lub-trzeciego-rzedu,28237

111


MowaTrawa ~MowaTrawa (Gość)20.04.2017 22:05

Skoro Król ma dowody na łamanie prawa przez prezesa Rzeplińskkiego to jego zas****m obowiązkiem ptzedstawić te dokumenty odpowiednim organom. Jeśli nie ma takich dowodów to jego słowa są g***o warte.

165


vanda ~vanda (Gość)20.04.2017 21:27

Co ty królu złoty chcesz być numerem One! Kryśka pawłowicz wystarczy za krzykacza! N

116


suto ~suto (Gość)20.04.2017 18:47

Który radny został nagrany jak chlapie jęzorem o ... i w czyim posiadaniu są nagrania?
Ktoś, coś?

72


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc