W nocy toalety na dworcu zamknięte

ePiotrkow Utworzono: Środa, 13 września 201731 7183
- Toaleta na dworcu PKP jest płatna i… to jest dopuszczalne ale to, że jest czynna od 6 rano do 22 to jest skandal! Przecież to jest budynek użyteczności publicznej – skarży się jedna z mieszkanek Piotrkowa Trybunalskiego.

To nie wszystko! Piotrkowianka zwraca również uwagę, że w dworcowej toalecie pobierane są opłaty (2 zł), a kasy fiskalnej brak.

 

O komentarz poprosiliśmy więc przedstawicieli PKP S.A. Ci poinformowali nas, że od początku sierpnia toalety na dworcu w Piotrkowie Trybunalskim obsługiwane są przez najemcę. - Dzięki pobieranym opłatom podróżni mogą korzystać z czystych i zadbanych ubikacji. Należy przy tym dodać, że podobne rozwiązanie stosowane jest również na innych dworcach kolejowych – mówi Aleksandra Grzelak, starszy specjalista w Wydziale Prasowym Biura Komunikacji i Promocji PKP S.A. - O godzinach funkcjonowania toalet decyduje najemca. Zwrócimy się do niego z pytaniem o możliwość wydłużenia tego czasu.

 

Pracownicy PKP S.A. zapewnili nas także, że przekazali najemcy informację dotyczącą kas fiskalnych. - Pragnę jednak podkreślić, że kontrola najemców w tym zakresie leży w gestii odpowiednich organów, a nie PKP S.A. - zaznaczyli jednak.

 

Po kilku dniach otrzymaliśmy informację, że najemca obsługujący dworcowe toalety nie zgodził się na to, by toalety były czynne również nocą. - Warto jednak podkreślić, że pomiędzy godziną 22.00 a 5.00 rano ruch pasażerski na tym dworcu znacznie maleje. W tym czasie na stacji zatrzymuje się jedynie 5 pociągów – dodaje A. Grzelak z PKP S.A.


Zainteresował temat?

7

2


Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)13.09.2017 21:25

No to walić jak psy kupę.

20


pasażerka od czasu do czasu ~pasażerka od czasu do czasu (Gość)13.09.2017 12:00

Ile osób w godzinach od 6 rano do 22 korzysta z toalet na dworcu PKP? Może 50 a może 100. Za 2 zł od osoby siedzieć tam i sprzątać i się użerać z pijakami i bezdomnymi nie należy do przyjemności. A cóż to jest za zarobek 1500 do 3000 tys. zł miesięcznie dla tych pań z obsługi toalet? Przecież to nie są jakieś wielkie pieniądze. Uważam, że prezydent miasta powinien w tej sytuacji zapewnić korzystanie z pobliskiej toalety miejskiej usytuowanej obok Wieży Ciśnień przez 24 godziny na dobę.

147


leopoldstaff ~leopoldstaff (Gość)13.09.2017 19:41

powołać jak najszybciej komisie śledczą z jakiego powodu toaleta jest nie czynna nocą czy to brak etatu

15


gość ~gość (Gość)13.09.2017 17:40

Lejta lejta a straż miejska będzie lała kary to jest polityka w tych czasach panie prezydencie to wstyd żeby nasze miasto nie miało na dworcu toalety

60


xxxx ~xxxx (Gość)13.09.2017 17:38

a kase do portfela biorą

70


~PT ~~PT (Gość)13.09.2017 16:41

Toalety zamykają, dworce likwidują , likwidują strzeżone przejazdy. Ludzie my weszliśmy do Unii europejskiej czy do jakiegoś państwa afrykańskiego? Jak tak ma wyglądać postęp i ta unijna nowoczesność to ja dziękuję. Kolej chwali się nowoczesnymi pociągami a zapomniała o zwykłym wychodku. Chore to.

80


gość ~gość (Gość)13.09.2017 15:03

Ale mądrale... w domu też tak macie? Piotrków to nie WIeś,że idziesz za stodołe...jednak to nasze miasto i trzeba robić wszystko żeby było lepiej

50


Mądrala 1 ~Mądrala 1 (Gość)13.09.2017 14:11

A "lejta i róbta" gdzie i co chceta

10


obserwator ~obserwator (Gość)13.09.2017 10:57

a to chce pani, żeby w ogóle można było nie wejść do takiej toalety, jeżeli przed panią "wymyją się" osoby bezdomne (nie chcę obrażać, tych osób). Niestety po ich wizycie toaletowej (dzień) w fokusie, nie dało się wejść...

60


gość ~gość (Gość)13.09.2017 10:54

Z tymi lasami fiskalnym tak jest : albo ich brak, albo są - nie zawsze używane.
Np w klinice stomatologicznej Alexdentalclinic w Piotrkowie paragony są wydawane co ok 3-4 pacjentowi. A kwoty za ortodoncje nie bagatela! Wiem, że rejestratorki tam mają nakazane by tak robić od samej Szefowej:)

61


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat