W noclegowni coraz więcej osób

Strefa FM Utworzono: Wtorek, 10 stycznia 20175 5250
Aż 14 osób w ciągu zaledwie dwóch dni trafiło do piotrkowskiej noclegowni. Schronisko przy ul. Wroniej przyjmuje każdego, kto potrzebuje pomocy. Nawet osoby pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał ponad 4 promile.

- Mamy teraz bardzo duże obłożenie. W ciągu zaledwie 2 dni przyjęliśmy 14 osób - mówi Piotr Kindilichi, kierownik noclegowni. - Przyjmowaliśmy zarówno trzeźwych, jak i tych pod wpływem alkoholu, których było sporo. Przyjmowaliśmy osoby, które miały nawet 4 promile alkoholu w organizmie. Nikt nie wiedział, co zrobić z takimi osobami, były przywożone do nas, a my przyjmowaliśmy. W tej chwili jest ok. 90 osób, większość to mężczyźni, ale kobiety również.

 

Kierownik noclegowni nie ukrywa, że opieka nad pijanymi często jest uciążliwa. - Częściowo to jest problem, bo niektóre z tych osób awanturują się, kłócą – mówi. - Służby porządkowe nie chcą ich zabierać, bo… nie ma podstaw. Musimy sobie z tym radzić.

 

Najbliższe dni nie przyniosą niestety wzrostu temperatur.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.01.2017 23:00

http://www.onet.pl/

00


paola ~paola (Gość)10.01.2017 09:40

Byłaby izba wytrzeźwien to by problemów z pijakami nie było. A tak to i noclegownia i sor się z nimi użerają, a normalni,chorzy i biedni ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy cierpią.

173


?? ~?? (Gość)10.01.2017 15:27

nie wszyscy chcą wąchać szczochy kotów w piwnicach.. a jak już mówisz o zwierzętach to czemu tylko o kotach? bezdomne psy niech sobie zamarzają..?

22


michal33 ~michal33 (Gość)10.01.2017 11:07

a co z bezdomnymi kotami?? mam nadzieje ze ludzie macie serca zamiast pliku kasy w bebechach, zostawiajcie chociarz jedno okienko do piwnicy a rano sobie zamykajcie. co, takie to trudne... doppy sie niechce ruszyć, wszystko na pilota by sie chcialo , co cywilizacjo śmierci

47


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat