W noclegowni coraz więcej osób

Strefa FM Utworzono: Wtorek, 10 stycznia 20175 5023
Aż 14 osób w ciągu zaledwie dwóch dni trafiło do piotrkowskiej noclegowni. Schronisko przy ul. Wroniej przyjmuje każdego, kto potrzebuje pomocy. Nawet osoby pod wpływem alkoholu. Rekordzista miał ponad 4 promile.

- Mamy teraz bardzo duże obłożenie. W ciągu zaledwie 2 dni przyjęliśmy 14 osób - mówi Piotr Kindilichi, kierownik noclegowni. - Przyjmowaliśmy zarówno trzeźwych, jak i tych pod wpływem alkoholu, których było sporo. Przyjmowaliśmy osoby, które miały nawet 4 promile alkoholu w organizmie. Nikt nie wiedział, co zrobić z takimi osobami, były przywożone do nas, a my przyjmowaliśmy. W tej chwili jest ok. 90 osób, większość to mężczyźni, ale kobiety również.

 

Kierownik noclegowni nie ukrywa, że opieka nad pijanymi często jest uciążliwa. - Częściowo to jest problem, bo niektóre z tych osób awanturują się, kłócą – mówi. - Służby porządkowe nie chcą ich zabierać, bo… nie ma podstaw. Musimy sobie z tym radzić.

 

Najbliższe dni nie przyniosą niestety wzrostu temperatur.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (5)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)15.01.2017 23:00

http://www.onet.pl/

00


paola ~paola (Gość)10.01.2017 09:40

Byłaby izba wytrzeźwien to by problemów z pijakami nie było. A tak to i noclegownia i sor się z nimi użerają, a normalni,chorzy i biedni ludzie którzy naprawdę potrzebują pomocy cierpią.

173


?? ~?? (Gość)10.01.2017 15:27

nie wszyscy chcą wąchać szczochy kotów w piwnicach.. a jak już mówisz o zwierzętach to czemu tylko o kotach? bezdomne psy niech sobie zamarzają..?

22


michal33 ~michal33 (Gość)10.01.2017 11:07

a co z bezdomnymi kotami?? mam nadzieje ze ludzie macie serca zamiast pliku kasy w bebechach, zostawiajcie chociarz jedno okienko do piwnicy a rano sobie zamykajcie. co, takie to trudne... doppy sie niechce ruszyć, wszystko na pilota by sie chcialo , co cywilizacjo śmierci

47


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc