W Raciborzu zabrakło złota

Strefa FM Niedziela, 26 stycznia 20143
Z udziałem 75 zawodników z 18 klubów w Raciborzu rozegrany został I Puchar Polski seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Zawodnicy AKS Piotrków wywalczyli w tych zawodach sześć medali (4 srebrne i 2 brązowe). Zawody po raz pierwszy rozgrywane były w ośmiu kategoriach wagowych.

Zmiana kategorii wagowych spowodowana jest zmianami w programie olimpijskim. Zapaśnicy walczą w następujących kategoriach: 59 kg, 66 kg, 71 kg, 75 kg, 80 kg, 85 kg, 98 kg i do 130 kg.
Do finałów doszło aż czterech naszych zawodników: Edgar Melkumov (66 kg), Dawid Pawlik (85 kg), Łukasz Konera (98 kg) i Andrzej Deberny (130 kg). Wszyscy nasi zapaśnicy przegrali niestety pojedynki o złoto. Melkumov uległ Grzegorzowi Wanke (ZKS Miastko), Pawlik Damianowi Janikowskiemu (Śląsk Wrocław), Konera Marcinowi Olejniczakowi (Sobieski Poznań), a Deberny Łukaszowi Banakowi (Śląsk Wrocław).

Brązowe krążki wywalczyli: Mateusz Bernatek (66 kg) i Michał Król (80 kg).

W klasyfikacji drużynowej wygrał Olimpijczyk Radom (206 punktów) wyprzedzając AKS Piotrków (192 punkty) i Śląsk Wrocław (136,5 pkt).