W Piotrkowie też ślisko...

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 11 stycznia 201838 6310
Nocne i poranne opady deszczu, a także temperatura poniżej zera spowodowały, że zarówno na drogach jak i chodnikach zrobiło się bardzo ślisko. Przy tej okazji służby miejskie przypominają o obowiązkach właścicieli i administratorów budynków.
fot.piotrkow.pl

Straż Miejska przypomina o obowiązku zabezpieczenia chodników poprzez posypanie piachem lub solą. - Zgodnie  z ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach właściciel posesji jest zobowiązany do uprzątnięcia lodu, śniegu, błota i innych zanieczyszczeń z chodników położonych wzdłuż nieruchomości i bezpośrednio do niej przylegających – informują na stronie miasta piotrkowscy funkcjonariusze i dodają, że odśnieżanie obowiązkowe jest także w dni wolne od pracy.

Strażnicy kontrolują stan chodników. Osoby, które nie wywiązują się ze swoich obowiązków mogą zostać ukarane mandatem, poza tym  mogą też ponieść odpowiedzialność karną lub cywilną z tytułu ewentualnego wypadku, w którym ktoś ucierpi.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (38)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Dzis ~Dzis (Gość)11.01.2018 17:40

Dzis jak tylko wyszlam z domu poczulam lodowisko pod nogami.Wsiadlam do auta jadac nim bardzo wolno.Jadac z Zamkowej do Placu Czarnieckiego zamiast skrecic w prawo pojechalam prosto.Nie dalo sie zrobic nic.Auto sie toczylo.Wjechalam pod zakaz.Z przeciwka auto jechalo.Zachowanie zimnej krwi uratowalo mnie od stluczki z mojej winy.Wlaczylam awaryjne (tyle przyszlo mi do glowy).Kierowca z drugiego auta na szczescie jechal bardzo wolno,widzial co sie dziejeWycofalam.Na szczescie dojechalam do celu bezpiecznie. Kostka w placu Czarnieckiego dzis byla straszna,sliska,SOR i blacharze dziś mieli pewnie duzo pracy.I dostosowanie tu predkosci do warunkow nie mialo za wiele wspolnego. Znajome z pracy opowiadaly,ze auta nie mogly sie zatrzymac przed przejsciem dla pieszych przy Modrzewskiego.Uwazajcie na siebie i innych.

111


Piotrkowianin Piotrkowianinranga11.01.2018 14:32

O ul. Dzielnej nasze dzielne służby jak zwykle zapomniały. Dziś przed godz. 6 było tam lodowisko, tak że ciężko się było zatrzymać na stopie na skrzyżowaniu z Al. Piłsudskiego.
Ale grunt, że mediateka będzie...

1110


Edek ~Edek (Gość)11.01.2018 14:24

Mam pytanko - o kórej godzinie wyjechały dziś piaskarki ???

252


mieszkaniec gm.aleksndrów ~mieszkaniec gm.aleksndrów (Gość)11.01.2018 18:56

. ..to co było rano na drogach gm. to...Katastrofa co kilka metrów to samochód leżał w rowie ;nic ,a nic nie było sypane o pomste do nieba p. wójcie i p.sekretarzu

30


gość ~gość (Gość)11.01.2018 18:02

A na SOR i w Poradni czarno.....

51


gosc1 ~gosc1 (Gość)11.01.2018 16:58

cytat:
Przy tej okazji służby miejskie przypominają o obowiązkach właścicieli i administratorów budynków.
Adres: https://www.epiotrkow.pl/news/W-Piotrkowie-tez-slisko...,30942
hmmmm, a sluzby miejskie wywiazuja sie ze swqoich obowiazkow i dbaja o drogi?

130


gość ~gość (Gość)11.01.2018 16:56

A w gm. Aleksandrów tez lód lód....
Nawet piaskarki nie było!!

31


abbccc abbcccranga11.01.2018 16:40

"właściciel posesji jest zobowiązany" ... http://demotywatory.pl/4820450/Kiedy-trzeba-odsniezyc-chodnik-Jest-moj

61


Smog i Mgła ~Smog i Mgła (Gość)11.01.2018 15:22

Hipokryzja urzędnicza jest wprost kosmiczna. Z jednej strony urzędnicy każą dbać o środowisko i walczą z tzw smogiem, a z drugiej nawołują i sypią "rękami" podległych firm, jednocześnie zmuszając innych i zanieczyszczają środowisko naturalne solą, która spływa do ziemi i bardzo ją zanieczyszcza. I dotyczy to całej Polski i Europy. Paranoja i dwulicowość.

92


 Mieszkanka Piotrkowa ~ Mieszkanka Piotrkowa (Gość)11.01.2018 14:34

A ja przypominam służbom miasta o obowiązku zabezpieczenia chodników poprzez posypanie piachem lub solą. Zwracacie uwagę zwykłym mieszkańcom, a sami jesteście ciągle "zaskoczeni" zimą. Miasto niezabezpieczone!!! Ktoś powinien za to odpowiedzieć, skoro nam mieszkańcom potraficie za to wlepić mandat. Wstydźcie się!

282


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc