Uwaga kierowcy! Utrudnienia na krajowej „dwunastce”

ePiotrkow Utworzono: Piątek, 19 maja 20173 7440
W najbliższą sobotę (20 maja) ruszają kolejne prace porządkowe na drogach krajowych województwa łódzkiego. Na drodze krajowej nr 12 (dawnej „jedynce”) w rejonie Rzgowa i Tuszyna będą wymieniane bariery energochłonne. W przypadku robót w okolicach Tuszyna zajęty będzie pas wolny (prawy) na odcinku około pół kilometra, zaś w rejonie Rzgowa pas szybki na odcinku 400 metrów. W obu przypadkach prace będą się odbywały na jezdni w kierunku Łodzi w godzinach 9.00 - 18.00. W miejscu prowadzenia robót będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 60 km/h.

- Natomiast w poniedziałek 22 maja na tej samej trasie w okolicy: Starowej Góry, Tuszyna i Głuchowa ruszą prace związane z wycinką starych drzew i usuwaniem pni. Na wysokości Tuszyna prace będą prowadzone na jezdni do Łodzi, zaś w pozostałych wymienionych miejscach na jezdni w kierunku Piotrkowa. Wycinka i usuwanie pni powinny zakończyć się jeszcze w maju. W miejscu prowadzonych robót będzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h – informuje Maciej Zalewski, główny specjalista ds. komunikacji społecznej w Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i autostrad w Łodzi.

 

Identyczne prace będą również wykonywane w Pabianicach na ulicy Warszawskiej i Gospodarzu na DK 71. Terminy i zasady są takie same, jak w przypadku DK12. 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

cdsad ~cdsad (Gość)19.05.2017 23:40

a już myślałem że znów most w Sulejowie będą naprawiać ;D :P

00


adagor ~adagor (Gość)19.05.2017 16:03

Droga krajowa nr.12 to droga na Łask-Sieradz-Kalisz!
Kto pisał ten artykuł???

05


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat