Urzędy celne i kontroli skarbowej zlikwidowane

ePiotrkow Utworzono: Środa, 01 marca 201710 9184
1 marca weszły w życie istotne zmiany dotyczące funkcjonowania administracji skarbowej. Urzędy i izby celne oraz urzędy kontroli skarbowej przestały istnieć. Powstała ponadto Krajowa Administracja Skarbowa, która ma mieć znacznie większe kompetencje w ściganiu przestępców podatkowych. W Piotrkowie zadania zlikwidowanych placówek przejmie urząd skarbowy przy ulicy Wroniej.

Co wprowadzone w życie przepisy zmienią, jeśli chodzi o podatników? - Między innymi to, ze akcyza i podatek od gier będą scalone z pozostalymi podatkami - mówi Kamil Łyszkowski, naczelnik piotrkowskiej "skarbówki". - Dotychczas były one obsługiwane przez urzędy celne, zaś wszystkie pozostałe podatki przez skarbowe - wyjaśnia. Zmiany mają być ułatwieniem także dla urzędników - dotychczas informacje o podatnikach gromadzone były w dwóch niezależnych jednostkach. Teraz mają być one połączone w jeden system, co ułatwi dostęp do informacji o podatniku. Najważniejsza - zdaniem naczelnika - informacja to jednak utworzenie urzędów celno-skarbowych.
- Dwie specjalistyczne jednostki są scalone w urząd zajmujący się sprawami najtrudniejszymi, dotyczącymi często po prostu przestępców. W wyłudzeniach VAT czy oszustwach podatkowych specjalizują się nie przedsiębiorcy, którzy próbują oszczędzić, a przestępcy, którzy oszustwo uczynili podstawowym źródełm utrzymania - przekonuje Łyszkowski.
W kraju ma powstać szesnaście takich placówek - po jednej w kazdym województwie. W Łodzi mieścić się ona będzie przy ulicy księdza Stanisława Brzóski 24. 


Zainteresował temat?

4

1


Komentarze (10)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sklave sklaveranga02.03.2017 09:18

Krajowa Administracja Skarbowa wyciśnie ostanie soki z polskich przedsiębiorców, którym marzy się działalność gospodarcza w Polsce.
W Polsce lepiej być dilerem narkotykowym jak przedsiębiorcą!? Diler narkotykowy w Polsce: nie musi rejestrować działalności; brak ZUS, VAT, PIT, CIT; brak kosztów księgowych; ponosi ryzyko od 3 do 10 lat pozbawienia wolności; narażony jest na kontrolę policji po uzyskani nakazu prokuratora; pracownicy dilera dostają do ręki 100% zarobionych pieniędzy.Przedsiębiorca w Polsce: musi zarejestrować działalność; płaci ZUS, VAT, PIT, CIT; koszty księgowe; ponosi ryzyko do 25 lat pozbawienia wolności; narażony jest na kontrolę US bez nakazu; pracownicy przedsiębiorcy dostają 52 % zarobionych pieniędzy(48% zabiera państwo) Więcej na http://sklave.manifo.com/aktualnosci Czy nie chodzi oto by co polskie zniszczyć! Więcej na sklave.aktualności

Komentarz był edytowany przez autora: 02.03.2017 09:27

90


Haha ~Haha (Gość)01.03.2017 13:14

Dobra zmiana dopadnie zaraz przedsiębiorców bo ktoś musi zapłacić za to socjalne rozdawnictwo

238


vat ~vat (Gość)01.03.2017 14:54

vat jest zlodziejskim podatkiem tak jak akcyza

80


chować portmonetki. ~chować portmonetki. (Gość)01.03.2017 16:02

,,Odważni Inaczej" wykończą gorszy sort ale pytanie kto ich potem utrzyma?

44


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)01.03.2017 15:26

A filia UCS w Łodzi przy ulicy Smutnej.

30


ja ~ja (Gość)01.03.2017 14:14

Od 1 marca podobno ma obowiązywać ustawa dotycząca "pakietu przewozowego". Chodzi o monitorowanie przewozu towaru (np. paliwa).
Czy wiecie coś na ten temat?
Podobno stacje paliw muszą gdzieś zgłaszać elektronicznie że towar dotarł.
Czy wie ktoś gdzie to zgłaszać? Trudno znaleźć cokolwiek w internecie - bo to świeża sprawa.

30


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc