Upamiętnią dwusetną rocznicę śmierci Kościuszki

Strefa FM Utworzono: Czwartek, 12 października 20170 726
Happening historyczny, upamiętniający dwusetną rocznicę śmierci Tadeusza Kościuszki, odbędzie się 16 października w Parku Poniatowskiego. Właśnie tam, dokładnie sto lat temu, piotrkowianie zgromadzili się, by uczcić setną rocznicę śmierci patrioty i zamanifestować swój patriotyzm.

 W obchody włączy się młodzież z II LO i ZSP nr 1, czyli popularnego TPS-u.  - Spodziewam się, że wszyscy, którzy znajdą się wtedy w parku z nami i młodzieżą, która śpiewa na codzień w chórze II LO, przypomni sobie piosenki patriotyczne. Przywołamy pamięć o Tadeuszu Kościuszce. Będziemy mówili o tym, że w czasach kończącej się I wojny światowej Piotrków był dużym i ważnym ośrodkiem myśli niepodlełościowej - mówi Waldemar Domarańczyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotkrowa Trybunalskiego i jeden z inicjatorów happeningu. Początek o godzinie 13:30. 

 

O okolicznościach setnej rocznicy śmierci Tadeusza Kościuszki pisaliśmy między innymi w tym artykule.

 

 

 


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (0)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc