Ukraińscy samorządowcy odwiedzili Moszczenicę

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 15 grudnia 20168 3067
Przedstawiciele samorządów obwodu winnickiego na Ukrainie odwiedzili powiat piotrkowski. O tym czym jest sołectwo, jakie zadania ma gmina opowiadał wójt Marceli Piekarek. Goście pytali m.in. o sposób i źródła finansowania budowy i utrzymania dróg, organizację służby zdrowia czy o system oświaty.

Ładuję galerię...

- Bardzo cieszę się, że mogliśmy podzielić się naszymi doświadczeniami w budowaniu i funkcjonowaniu lokalnych społeczności.  Goście zwiedzili sołectwo Srock oraz ważniejsze instytucje w Moszczenicy – mówi wójt Marceli Piekarek. Ukraińscy samorządowcy spotlkali się również z przedstawicielami powiatu piotrkowskiego.

 

Organizatorem wizyty był Urząd Marszałkowski. - W ramach współpracy ze stowarzyszeniem samorządu terytorialnego obwodu winnickiego zorganizowaliśmy wizytę przedstawicieli samorządowców począwszy od sołtysów, wójtów i starostów, aż do przedstawicieli obwodów. Program miał przybliżyć sposób funkcjonowania struktur samorządowych w naszym kraju - mówi Michał Piertanek z Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Województwo Łódzkie z Obwodem Winnickim współpracuje od 2008 roku.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (8)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

o ~o (Gość)03.01.2017 08:56

Trzeba było ich zapytać co sądzą na temat UPA a potem zapraszać.

00


s ~s (Gość)15.12.2016 18:28

kubki

00


lzs ~lzs (Gość)15.12.2016 18:11

xxx

00


sklawe ~sklawe (Gość)15.12.2016 15:23

A w jakim języku się dogadywali? czy jedni i drudzy udawali, że się rozumieją?

20


sklave sklaveranga15.12.2016 15:10

A pałac Endera, park, Zakłady Bawełniane, Cegielnię widzieli? A szkoda zobaczyliby co ich czeka kiedy ta unijna demokracja weźmie ich Ukraińców pod swe skrzydła. Szczwana zagrywka Urzędu Marszałkowskiego zawieźli delegację do gminy w której jest gospodarz z prawdziwego zdarzenia a nie jakiś tam partyjny urzędas. Piekarek z rozmachem wprowadza Moszczenicę w XXI wiek. Gdyby mu jeszcze kłód pod nogi nie rzucano byłoby znacznie lepiej. Patronki szkoły mu nadal nie wybaczyłem i nie wybaczę. Memy Piekarnia Piekarka na http://sklave.manifo.com/foto-szopka

40


kotek ~kotek (Gość)15.12.2016 12:27

Kawa w szklankach, urzędy to jednak zostały w PReLu ...

43


Witek ~Witek (Gość)15.12.2016 11:29

Panie Wójcie nie wstyd Panu?

31


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat