Ukraińscy samorządowcy odwiedzili Moszczenicę

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 15 grudnia 20168 2973
Przedstawiciele samorządów obwodu winnickiego na Ukrainie odwiedzili powiat piotrkowski. O tym czym jest sołectwo, jakie zadania ma gmina opowiadał wójt Marceli Piekarek. Goście pytali m.in. o sposób i źródła finansowania budowy i utrzymania dróg, organizację służby zdrowia czy o system oświaty.

Ładuję galerię...

- Bardzo cieszę się, że mogliśmy podzielić się naszymi doświadczeniami w budowaniu i funkcjonowaniu lokalnych społeczności.  Goście zwiedzili sołectwo Srock oraz ważniejsze instytucje w Moszczenicy – mówi wójt Marceli Piekarek. Ukraińscy samorządowcy spotlkali się również z przedstawicielami powiatu piotrkowskiego.

 

Organizatorem wizyty był Urząd Marszałkowski. - W ramach współpracy ze stowarzyszeniem samorządu terytorialnego obwodu winnickiego zorganizowaliśmy wizytę przedstawicieli samorządowców począwszy od sołtysów, wójtów i starostów, aż do przedstawicieli obwodów. Program miał przybliżyć sposób funkcjonowania struktur samorządowych w naszym kraju - mówi Michał Piertanek z Departamentu Promocji i Współpracy Zagranicznej Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego. Województwo Łódzkie z Obwodem Winnickim współpracuje od 2008 roku.


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (8)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

o ~o (Gość)03.01.2017 08:56

Trzeba było ich zapytać co sądzą na temat UPA a potem zapraszać.

00


s ~s (Gość)15.12.2016 18:28

kubki

00


lzs ~lzs (Gość)15.12.2016 18:11

xxx

00


sklawe ~sklawe (Gość)15.12.2016 15:23

A w jakim języku się dogadywali? czy jedni i drudzy udawali, że się rozumieją?

20


sklave sklaveranga15.12.2016 15:10

A pałac Endera, park, Zakłady Bawełniane, Cegielnię widzieli? A szkoda zobaczyliby co ich czeka kiedy ta unijna demokracja weźmie ich Ukraińców pod swe skrzydła. Szczwana zagrywka Urzędu Marszałkowskiego zawieźli delegację do gminy w której jest gospodarz z prawdziwego zdarzenia a nie jakiś tam partyjny urzędas. Piekarek z rozmachem wprowadza Moszczenicę w XXI wiek. Gdyby mu jeszcze kłód pod nogi nie rzucano byłoby znacznie lepiej. Patronki szkoły mu nadal nie wybaczyłem i nie wybaczę. Memy Piekarnia Piekarka na http://sklave.manifo.com/foto-szopka

40


kotek ~kotek (Gość)15.12.2016 12:27

Kawa w szklankach, urzędy to jednak zostały w PReLu ...

43


Witek ~Witek (Gość)15.12.2016 11:29

Panie Wójcie nie wstyd Panu?

31


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc