Udane starty klubu Oyama Karate WASHI w krajowych imprezach

Piątek, 30 marca 20184
XXIV Mistrzostwa Polski Oyama PFK w Kata oraz II Puchar Polski OYAMA CUP w knockdown już za nami. Piotrków na obu imprezach reprezentowali zawodnicy Klubu Oyama Karate WASHI, którzy wywalczyli 9 medali.

Impreza odbyła się w Rzeszowie, a piotrkowska ekipa pojechała tam w 13-osobowym składzie. W przedpołudniowych walkach wystąpili najmłodsi reprezentanci klubu. Mistrzem Polski w KATA został Kacper Kitowski, z kolei aż dwa złote medale zdobył Jakub Kowalik, który zwyciężył w kategoriach KATA i KOBUDO. W porannej sesji zawodnicy Oyama Karate WASHI zdobyli również trzy brązowe medale w KATA. Zawisły one na szyjach Julii Tyszko, Kariny Wojciechowskiej oraz Jana Bajdora. Ponadto sensei Jakub Kowalik został Najlepszym Zawodnikiem Mistrzostw.

Po południu seniorzy i seniorzy starsi przystąpili do rywalizacji w II Pucharze Polski OYAMA CUP w konkurencji knockdown. Daria Cieślińska zajęła II miejsce w kategorii do 55 kg. Poza tym brązowe medale wywalczyli Kamil Szymański (kat. do 70 kg) oraz Paweł Abratkiewicz (kat. do 90 kg).

Po zakończeniu walk prezes OYAMA PFK – Hanshi Jan Dyduch, uhonorował Klub Oyama Karate WASHI pucharem za wygranie rankingu Najlepszych Klubów Oyama Karate w 2017 roku. Wyróżnienie za najlepsze wyniki sportowe w pracy trenerskiej odebrał również prezes PKOK WASHI – sensei Dariusz Szulc. I miejsca wśród najlepszych seniorów zdobyli Jakub Kowalik oraz Angela Szulc. Na zakończenie imprezy odbyła się dekoracja najlepszych zawodników Mistrzostw oraz Pucharu Polski.