Uczyli się jak ratować życie

Strefa FM Utworzono: Poniedziałek, 16 października 20176 2189
Piotrkowscy gimnazjaliści uczyli się jak udzielać pierwszej pomocy. Ponadto bili rekord w jednoczesnym przeprowadzaniu resuscytacji.

Ładuję galerię...

W szkole podstawowej nr 3 zorganizowano wydarzenie z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca. - Zaprosiliśmy uczniów na swoistą lekcję resuscytacji, czyli udzielania pomocy osobie, u której nastąpiło zatrzymanie krążenia. Takie sytuacje zdarzają się niestety bardzo często. Uczniowie mówili, że występuje 400 tysięcy takich zdarzeń w Europie w ciągu roku. Przeżywa tylko 1 osoba na 10, ponieważ udzielamy pomocy tylko w 1 przypadku na 5. Najwyraźniej nie czujemy się w tym mocni i nie wiemy jak to zrobić. Takie lekcje jak dzisiejsza pozwalają nauczyć się prawidłowej reakcji i przeprowadzania masażu serca - mówi Małgorzata Kociniak z Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct w Piotrkowie Trybunalskim.


Akcja dla uczniów szkół gimnazjalnych z okazji Europejskiego Dnia Przywracania Czynności Serca odbyła się w Piotrkowie po raz czwarty.


Zainteresował temat?

1

0


Komentarze (6)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)16.10.2017 23:06

Witek możesz sobie gdybać a i tak NFZ zrobi swoje i utnie pieniadze na leczenie. Przykładem jest nasza rehabilitacja na Dmowskiego 47 "Pioma". Porządek, zabiegi dobre, setki ludzi codziennie a NFZ i tak uciął im połowę pieniędzy. To tak wg Ciebie ma wyglądać sprawiedliwość po nowemu?

10


Witek ~Witek (Gość)16.10.2017 19:46

Dzieci uczą ratować życie za to służba zdrowia robi na odwrót ludzie pod drzwiami szpitali umierają i na pomoc służby zdrowia liczyć nie mogą za to ręce po podwyżki się wyciąga. Ja proponuję płacić za konkretne wyniki a każdy błąd czy złe potraktowanie pacjenta przez medyka obniżać procentowo wynagrodzenie zaraz wezmą się uczciwie do roboty

03


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc