Tym razem bez złotego medalu

Strefa FM Niedziela, 28 kwietnia 20137
Cztery medale przywieźli do Piotrkowa zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego z 83. Indywidualnych Mistrzostw Polski Seniorów w zapasach w stylu klasycznym. Po raz pierwszy od kilku lat zabrakło indywidualnego złota.

Srebrne medale wywalczyli: Edgar Melkumov (waga 66 kg) i Łukasz Konera (96 kg). Na najniższym stopniu podium stanęli natomiast: Jacek Tomaszewski (74 kg) i Radosław Grzybicki (96 kg). Drużynowo AKS Piotrków zajął drugie miejsce przegrywając z Olimpijczykiem Radom.
Piotrkowscy zapaśnicy przyzwyczaili swoich kibiców do tego, że w mistrzostwach Polski seniorów deklasują swoich rywali. Tak było przed dwoma laty w Piotrkowie i przed rokiem w Radomiu. Tam wywalczyli aż osiem medali (w tym 3 złote) i zdecydowanie wygrali klasyfikację drużynową. W Kostrzyniu nad Odrą nie było tak wspaniale. AKS wystartował w tych zawodach bez kontuzjowanych: Dawida Szkodzińskiego (55 kg) i Andrzeja Debernego (96 kg). Po kontuzji wrócił na matę Edgar Melkumov. Obrońca mistrzowskiego tytułu awansował do finału, ale w nim przegrał z Grzegorzem Wanke (ZKS Miastko). Łukasz Konera w walce o złoty medal uległ Marcinowi Olejniczakowi (Sobieski Poznań), z którym wcześniej przegrał także Radosław Grzybicki. Blisko podium byli nasi zawodnicy w kategorii 55 kg. Na piątym miejscu ex aequo uplasowali się: Krzysztof Jończyk i Przemysław Witych.
Drużynowo wygrał Olimpijczyk Radom - 273 punkty, który wyprzedził AKS Piotrków - 220 pkt. i Śląsk Wrocław - 213 pkt.