Trzy złote medale piotrkowian

Strefa FM Utworzono: Niedziela, 09 kwietnia 20171 10249
Siedem medali, w tym trzy złote, zdobyli zawodnicy Piotrkowskiej Szkoły Sztuk Walki Tom-Center podczas Mistrzostw Polski Juniorów i Seniorów w Kickboxingu w formule full contact, które odbyły się w weekend w Piotrkowie Trybunalskim. Na najwyższym stopniu podium stanęli Damian Roll, Robert Krasoń i Filip Karbownik.

Ładuję galerię...

Imprezę tej rangi zorganizowano w Piotrkowie po raz drugi. Najlepsi polscy kickbokserzy rywalizowali w tym samym miejscu co rok temu, czyli w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 4. Gala finałowa rozpoczęła się w niedzielę przed 15.00, kibice obejrzeli w sumie 13 walk, w tym trzy z udziałem piotrkowian. Jako pierwszy na ringu pojawił się walczący w kategorii wagowej -57 kg Damian Roll (junior młodszy), który zmierzył się z Przemysławem Kaliszem (SKF Boksing Zielona Góra). Podopieczny trenera Krzysztofa Tomy pokonał swojego rywala 3:0. Dwa kolejne medale zdobyli seniorzy. Najpierw Filip Karbownik (kat. -81 kg) zdemolował Piotra Kołakowskiego (Zamęt Kurzętnik), jako jedyny podczas gali finałowej kończąc walkę przed czasem, a jako ostatni na ringu pojawił się obrońca tytułu Robert Krasoń (kat. -75 kg), który pokonał Łukasza Trelę (Fight Club Zielona Góra) 3:0.

 

 - Taktyka była taka, żeby unikać bijatyki, bo prawdopodobnie nie wyszedł bym z niej cało. Po co się bić, skoro można rozwiązać walkę na wiele innych sposobów, na tym polega ringowa inteligencja – powiedział Robert Krasoń.

 

 - Czułem się pewny, czułem się silny i chciałem to wykorzystać. Ostatnio borykałem się kontuzjami, ale znów wróciłem do formy i udowodniłem na co mnie stać – dodaje Filip Karbownik.

 

Oprócz Roberta Krasonia, Filipa Karbownika i Damiana Rolla, medale zdobyli również czterej inni zawodnicy PSSW Tom-Center. Na najniższym stopniu podium stanęli seniorzy Kamil Dajwłowski (kat. -71 kg) oraz Daniel Dajcz (kat. -75 kg), a także junior młodszy Jakub Klasztorny (kat. -71 kg) i junior starszy Piotr Szwed (kat. -63,5 kg).

 

 - Spośród dziewięciu naszych reprezentantów siedmiu zdobyło medale, więc to była bardzo udana impreza - podsumował Krzysztof Toma, trener piotrkowskich kickbokserów.

 

Najlepszym klubem w Polsce został KKS Sporty Walki Poznań.


Zainteresował temat?

12

2


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wolny człowiek ~wolny człowiek (Gość)10.04.2017 08:45

Na zdjęciu najlepiej wygląda Munik,prawie tak jak na trybunie 1-majowej w Moskwie.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat