Trzeci mecz i trzecia porażka

Kraj Środa, 28 marca 201822
Szczypiornistki Piotrcovii trzykrotnie w tym sezonie mierzyły się ze swoimi rywalkami z KPR Gminy Kobierzyce i trzykrotnie przegrały z zawodniczkami z województwa dolnośląskiego. Ostatnią porażkę poniosły w środę w Kobierzycach, przegrywając 25:31 (13:19).

To był drugi mecz fazy play-out, w pierwszym piotrkowianki niespodziewanie przegrały z ostatnim zespołem w PGNiG Superlidze UKS PCM Kościerzyna 29:38 (16:23). Kibice mieli nadzieję, że po dwutygodniowej przerwie piotrkowski zespół powalczy o pierwsze w tej rundzie punkty, w tabeli te dwa zespoły ze sobą sąsiadują, MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski zajmuje 8. miejsce, a KPR Gminy Kobierzyce 7. Różnica punktowa była jednak bardzo wyraźna i wynosiła aż 14 oczek, dlatego to zespół z Kobierzyc był faworytem tego spotkania, tym bardziej, że dwa poprzednie mecze z Piotrcovią wygrał. Do 10. minuty spotkania to piotrkowianki jednak prowadziły, gospodynie dopiero później wyrównały, a następnie - częściowo dzięki nieobecności Aleksandry Kucharskiej i Katarzyny Wyrzychowskiej, które arbiter odesłał na ławkę kar – objęły prowadzenie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 19:13. W 34. minucie piotrkowianki zniwelowały tę przewagę (20:18), ale przeciwniczki na więcej im nie pozwoliły, utrzymując bezpieczną przewagę aż do końca spotkania.

Kolejny mecz odbędzie się w sobotę, 7 kwietnia, podopieczne Rafała Przybylskiego zmierzą się wówczas we własnej hali z KPR Jelenia Góra. Początek spotkania o godzinie 17.00.

KPR Gminy Kobierzyce 31:25 (19:13) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Sarnecka, Opelt – Ivanović 5, Despodovska 5, Wyrzychowska 4, Kucharska 4, Belmas 3, Klonowska 1, Kopertowska 1, Wypych 1/1, Wasilewska 1, Matyja, Cygan, Dronzikowska.