Tragedia w obozie harcerskim okręgu łódzkiego [AKTUALIZACJA]

Strefa FM Utworzono: Sobota, 12 sierpnia 201710 8549
Dwie osoby zginęły w wyniku nawałnicy jaka przeszła nad powiatem chojnickim w piątek ok. 23:00. Na obozie koło miejscowości Suszek (woj. pomorskie) wypoczywało pod okiem instruktorów harcerskich (wychowawców) ok 140 dzieci z Łódzkiego. Rannych zostało 28 osób.

W związku z tragicznymi wydarzeniami na obozie harcerskim Wojewoda Łódzki powołał sztab kryzysowy i uruchomił specjalną infolinię, pod którą można uzyskać informacje na temat poszkodowanych. Służby wojewody proszą, żeby korzystały z niej TYLKO osoby najbliższe!

42 664 10 53

W województwie pomorskim informacje można uzyskać również pod numerem 987.

 

Na miejsce wydarzeń pojechali: wojewoda łódzki Zbigniew Rau i Krzysztof Janecki, dyrektor Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego.

 

Wojewoda Łódzki zapewnił również transport uczestników obozu. Do Łodzi przywiozą ich cztery autokary.

 

W wyniku nawałnicy zginęły dwie dziewczynki w wieku 13 i 14 lat z Łodzi. W obozie  uczestniczyli harcerze i harcerki z 26 ŁDH, szczepu Zawiszacy, 59 ŁDHek i 9ŁDH.

 

KOMUNIKAT PRASOWY ZHR

 

Około godziny 23.00 w dniu 11 sierpnia br. podczas nawałnicy w powiecie chojnickim, na obozie harcerskim doszło do wypadku, w wyniku którego dwie osoby zginęły.

Na obozie harcerskim Okręgu Łódzkiego koło miejscowości Suszek w powiecie chojnickim (woj. pomorskie) wypoczywało pod okiem instruktorów harcerskich (wychowawców) ok 140 dzieci. Około godziny 23.00 w dniu 11 sierpnia br. podczas nawałnicy w powiecie chojnickim, na obozie harcerskim doszło do wypadku, w wyniku którego dwie osoby zginęły.
W trakcie zarządzonej ewakuacji zostały wezwane służby ratunkowe, które są cały czas obecne na miejscu zdarzenia. Pozostali uczestnicy zostali przetransportowani do szkoły w Nowej Cerkwii k. Chojnic. Kadra obozu w tak krytycznej sytuacji postępowała bardzo sprawnie. Podczas nawałnicy 13 osób zostało rannych i z drobnymi obrażeniami przewieziono je do szpitali.

Rokrocznie podczas Harcerskiej Akcji Letniej pod opieką instruktorów harcerskich (wykwalifikowanych wychowawców i kierowników wypoczynku) przebywa ponad 10.000 dzieci i młodzieży na ponad 200 obozach i zgrupowaniach harcerskich. Proces wewnętrzny i zewnętrzny zatwierdzania obozów jest bardzo rygorystyczny. W Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej wewnętrzna procedura weryfikacyjna dopuszczająca obóz do realizacji jest trójstopniowa. Obóz w Suszku spełniał wszystkie wymagane przepisami prawa oraz regulaminami wewnętrznymi ZHR wymagania.


Zainteresował temat?

10

0


Komentarze (10)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)12.08.2017 12:57

A po co nawiasy w numerze telefonu? Od 10 lat nie ma już numerów kierunkowych.

112


OKO ~OKO (Gość)13.08.2017 01:49

i poczytajcie co się zrobiło z lodowcami w Alpach, dlaczego dociera do nas równikowe powietrze.

20


Witek ~Witek (Gość)12.08.2017 13:55

Efekt oprysków samolotów NATO nieba nad Polską przynosi takie skutki . . Opryskują nas jak bydło to ma bezpośredni wpływ na pogodę a później się dziwimy ,że tyle zniszczeń i tragedii w tym kraju szczególnie gdy PIS rządzi te akcje sa nasilone co sam obserwuję. Każdy samolot który dokonuje oprysków nad Polska powinien być zestrzelony bez uprzedzenia. Dlaczego rząd pozwala truć nasze społeczeństwo?

619


97-300 97-300ranga12.08.2017 15:51

~Witek (Gość)
"Efekt oprysków samolotów NATO nieba nad Polską przynosi takie skutki . . Opryskują nas" - - - > A ja głupi myślałem że chłopaki z NATO tylko stonkę nam zrzucali a tu proszę jeszcze nas opryskują . To może w ramach rewanżu za to opryskiwanie my ich olejemy ?

37


ja piotrków ~ja piotrków (Gość)12.08.2017 12:11

straszna tragedia współczuje rodzinie wysłali dzieci na obóz wieczny odpoczynek racz dać im panie

150


dyrdymał ~dyrdymał (Gość)12.08.2017 11:58

Patrząc na cmentarzysko lasu koło Paradyża, gdzie dwa lata temu przeszedł podobny kataklizm i na filmy w Tv, z okolic Suszka, gdzie był usytuowany obóz harcerski, to aż nie potrafię sobie wyobrazić a nawet nie chcę myśleć, jaki koszmar przeżyli wszyscy jego uczestnicy. Mocno trzymam za WAS kciuki.

190


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat