Tomaszów i Radomsko z problemami. A Piotrków?

ePiotrkow Utworzono: Sobota, 12 sierpnia 201711 6821
Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk opracowali listę miejscowości o największym nasileniu problemów społeczno-gospodarczych. Pierwsze miejsce w niechlubnym zestawieniu zajął Prudnik w woj. opolskim. Są też w tym rankingu miasta naszego regionu.
fot.pixabay.com

38 miejsce w tym zestawieniu zajął Tomaszów Mazowiecki, a 102 miejsce przypadło Radomsku. Wśród 122 analizowanych miast nie ma Piotrkowa.

 

Analiza Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN powstała na potrzeby rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Listę opracowano na podstawie kilkunastu wskaźników. Wśród problemów polskich miast dostrzeżono: spadek liczby ludności, w tym osób młodych i dobrze wykształconych, zachwianie na rynku pracy i patologie .

 

W Polsce jest 255 miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (11)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

KOŃ ~KOŃ (Gość)13.08.2017 20:21

Mamy swoje atuty jako miasto ale jak ciągle włodarze z prezydentem na czele na siłe remontują poboczne drogi zamiast zabrać się za tzw Słoneczko czy ten obok znacznie większy obszar wodny to mamy to co mamy.

21


salem ~salem (Gość)13.08.2017 08:44

Demografia to problem wielu miast w Polsce w tym i zapewne Piotrkowa. Na początku lat 90 było nas 83 tysiące. Dziś trudno to oszacować gdyż mrowie mieszkańców wyjechało nie przemeldowując się z miasta. Szacuje się, że jest nas poniżej 70 tysięcy. Na dzień dzisiejszy, biorąc pod uwagę wysokość zarobków w mieście (myślę o nieszczęsnym ostatnim miejscu z badań GUS) i brak działań władz lokalnych to przełamanie tego trendu jest niemożliwe. Budowa nawet 10 mediatek i kilku schodków za 870 tysięcy tego nie zmieni. Trzeba opracować nową strategie działania miasta w XXI wieku. Niestety władze miejskie ciągle tkwią w XX wieku i proponują nam rozwiązania rodem z lat 90 i dziwie się mieszkańcom, że ci ciągle bezmyślnie kupują te stare idee.

81


Witek ~Witek (Gość)12.08.2017 09:55

Tak to miasto bez przyszłości a wszystko przez nieudolne władze naszego regionu . Jednak w artykule nie napisano najważniejszego ,że jesteśmy na ostatnim miejscu pod względem zarobków w kraju tak wygląda rzeczywistość tego miasta bo jak nie ma gdzie zarobić i perspektyw na założenie rodziny to młodzi uciekają stąd

143


gość ~gość (Gość)12.08.2017 07:44

A tak wszyscy krzyczą, że w Piotrkowie bezrobocie, że miasto emerytów, że młodzi uciekają itd.

610


gość ~gość (Gość)12.08.2017 09:03

Bo to miasto bez przyszłości

132


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat