Tomaszów i Radomsko z problemami. A Piotrków?

ePiotrkow Utworzono: Sobota, 12 sierpnia 201711 6548
Naukowcy z Polskiej Akademii Nauk opracowali listę miejscowości o największym nasileniu problemów społeczno-gospodarczych. Pierwsze miejsce w niechlubnym zestawieniu zajął Prudnik w woj. opolskim. Są też w tym rankingu miasta naszego regionu.
fot.pixabay.com

38 miejsce w tym zestawieniu zajął Tomaszów Mazowiecki, a 102 miejsce przypadło Radomsku. Wśród 122 analizowanych miast nie ma Piotrkowa.

 

Analiza Instytutu Geografii i Przestrzennego Zagospodarowania PAN powstała na potrzeby rządowej Strategii na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Listę opracowano na podstawie kilkunastu wskaźników. Wśród problemów polskich miast dostrzeżono: spadek liczby ludności, w tym osób młodych i dobrze wykształconych, zachwianie na rynku pracy i patologie .

 

W Polsce jest 255 miast powyżej 20 tysięcy mieszkańców.


Zainteresował temat?

4

2


Komentarze (11)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

KOŃ ~KOŃ (Gość)13.08.2017 20:21

Mamy swoje atuty jako miasto ale jak ciągle włodarze z prezydentem na czele na siłe remontują poboczne drogi zamiast zabrać się za tzw Słoneczko czy ten obok znacznie większy obszar wodny to mamy to co mamy.

21


salem ~salem (Gość)13.08.2017 08:44

Demografia to problem wielu miast w Polsce w tym i zapewne Piotrkowa. Na początku lat 90 było nas 83 tysiące. Dziś trudno to oszacować gdyż mrowie mieszkańców wyjechało nie przemeldowując się z miasta. Szacuje się, że jest nas poniżej 70 tysięcy. Na dzień dzisiejszy, biorąc pod uwagę wysokość zarobków w mieście (myślę o nieszczęsnym ostatnim miejscu z badań GUS) i brak działań władz lokalnych to przełamanie tego trendu jest niemożliwe. Budowa nawet 10 mediatek i kilku schodków za 870 tysięcy tego nie zmieni. Trzeba opracować nową strategie działania miasta w XXI wieku. Niestety władze miejskie ciągle tkwią w XX wieku i proponują nam rozwiązania rodem z lat 90 i dziwie się mieszkańcom, że ci ciągle bezmyślnie kupują te stare idee.

81


Witek ~Witek (Gość)12.08.2017 09:55

Tak to miasto bez przyszłości a wszystko przez nieudolne władze naszego regionu . Jednak w artykule nie napisano najważniejszego ,że jesteśmy na ostatnim miejscu pod względem zarobków w kraju tak wygląda rzeczywistość tego miasta bo jak nie ma gdzie zarobić i perspektyw na założenie rodziny to młodzi uciekają stąd

143


gość ~gość (Gość)12.08.2017 07:44

A tak wszyscy krzyczą, że w Piotrkowie bezrobocie, że miasto emerytów, że młodzi uciekają itd.

610


gość ~gość (Gość)12.08.2017 09:03

Bo to miasto bez przyszłości

132


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc