Szykowali się jak na wojnę. Z rozróby pseudokibiców nic nie wyszło

Policja Utworzono: Poniedziałek, 15 maja 201789 27050
Zabezpieczono maczety, kije, młotki, kominiarki, pojemniki z gazem łzawiącym, rękawice do walki, ochraniacze na zęby i naklejki imitujące tablice rejestracyjne, nawet siekiery. Łódzka policja zapobiegła rozróbie, którą pseudokibice jednego z łódzkich klubów piłki nożnej zaplanowali sobie w rejonie autostradzie A1. Zatrzymanych zostało 22 mężczyzn, w tym mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego.

Ładuję galerię...

13 maja od rana łódzcy policjanci prowadzili działania związane z zabezpieczeniem meczów piłkarskich, a także przejazdami grup kibiców przez teren naszego województwa. Monitorowane były drogi i punkty postoju. Funkcjonariusze, zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, na bieżąco analizowali wszystkie informacje, które do nich docierały. - Przed południem na terenie pogranicza powiatów łęczyckiego i łowickiego, przy ruchliwej autostradzie A1, policjanci z z Łęczycy zlokalizowali koncentrujące się w lesie samochody – relacjonują policjanci z komendy wojewódzkiej. - Miejsce to pokrywało się z trasą zorganizowanego przejazdu kibiców łódzkiego klubu na mecz w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie). Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi skierował w ten rejon zwiększone siły kryminalnych. Ostatecznie potwierdził się sygnał, że pseudokibice zbierają się, by doprowadzić do zbrojnej konfrontacji na autostradzie. Na miejsce w krótkim czasie dotarli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, którzy wsparli kolegów z komendy wojewódzkiej oraz komend powiatowych w Łowiczu i Łęczycy. Na widok policjantów pseudokibice zaczęli uciekać leśnymi duktami, nie stosując się do poleceń policjantów. Doszło do próby zepchnięcia radiowozu z drogi. W innym przypadku policjant w ostatniej chwili uniknął potrącenia.


Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali 22 mężczyzn w wieku od 22 do 36 lat. Są to mieszkańcy m.in. Łodzi, Kutna, Zgierza, Piotrkowa Trybunalskiego i Łęczycy. Większość była już notowana za konflikty na tzw. tle pseudokibicowskim. Część występuje w charakterze oskarżonych w toczącym się przed sądem procesie dotyczącym przestępczej działalności tego środowiska. Wśród zatrzymanych w sobotę znalazł się 28-letni pseudokibic poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo. Trafił już do aresztu.


Policjanci ustalili, że sprawcy, przygotowując napad i chcąc przedostać się na autostradę, na długości kilkunastu przęseł przecięli siatkę odgradzającą pasy jezdni od kompleksu leśnego. Dodatkowo wyposażyli się w kaski i odzież ochronną oraz znaki drogowe, najprawdopodobniej planując zatrzymanie autobusów z kibicami zwaśnionego klubu pod pretekstem robót drogowych. W pobliżu policjanci znaleźli także gałęzie i opony przygotowane do podpalenia.


W zabezpieczonych samochodach funkcjonariusze znaleźli naklejki imitujące tablice rejestracyjne, które miały zakamuflować te prawdziwe. Pseudokibice do bandyckiego napadu wyposażyli się w niebezpieczne narzędzia takie jak maczety, drewniane kije, młotki i siekiery. Mieli również ze sobą gaz łzawiący, kominiarki, rękawice do walki i ochraniacze na zęby oraz race świetlne.


- W związku z tym zdarzeniem wszczęte zostało dochodzenie. Podczas oględzin kryminalistycznych zabezpieczono wiele śladów. Każdy z uczestników zajścia zostanie skrupulatnie rozliczony za złamanie prawa zarówno pod kątem ewentualnej odpowiedzialności za przestępstwo jak i za wykroczenia – podkreślają funkcjonariusze z „wojewódzkiej”.


W akcję policji zostało zaangażowanych blisko 100 osób (!)


Zainteresował temat?

12

2


Komentarze (89)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

olek ~olek (Gość)19.05.2017 18:13

Upiekło się Łkaesowi hahaha

23


assa assaranga16.05.2017 16:09

Oni nazywają siebie kibicami?Hahahaha,dobry żart.
Podejrzewam,że składu wybranej drużyny nie znają tacy z nich kibice :D

32


Co się dzieje? ~Co się dzieje? (Gość)15.05.2017 11:47

Skąd oni się biorą - DEBILE. Chcieli bić ... za nic ... niewinnych ... Powinni dostać to na co się sami szykowali!

192


PEgang ~PEgang (Gość)15.05.2017 23:25

Chora jest ta internetowa napinka widzewiaków. Każdy z was dobrze wie że w Piotrkowie nie macie nic do powiedzenia a tutaj jakieś niestworzone historie wymyślacie. Możecie dalej w necie pisać jacy to nie jesteście wielcy i najlepsi chuligani a brutalna prawda jest taka że skroiliśmy wam 4 flagi a później jeszcze nawet nie wysiedliście do Lechii z busów... Oto wasze ostatnie "sukcesy" ale po co to pisać skoro wy i tak napiszecie że rządzicie Piotrkowem i że jesteście najlepszymi chuliganami świata i wcale nie skroiliśmy wam żadnych flag tylko wy je zgubiliście. Beke z waszych kłamstw ma już cała kibicowska Polska!

218


eciepecie ~eciepecie (Gość)15.05.2017 15:09

kto ma wiedzieć ten wie, w Piotrkowie jest nadal kilkadziesiąt prężnie działających Widzewiaków, a przerzuty z łksu... możecie jedynie sie uczyć od nich.

168


Zanzi ~Zanzi (Gość)15.05.2017 11:56

Co to trzeba mieć w głowach, żeby atakować kogoś siekierą czy maczetą, tylko dlatego, że kibicuje komuś innemu...

401


hinol ~hinol (Gość)16.05.2017 12:31

biedni chłopcy, kto im teraz odda pieniążki za przywłaszczone przez policje zabawki ?

11


lolka ~lolka (Gość)16.05.2017 12:30

Kibol - człowiek nazywający się wielkim fanem , a tak na prawdę rozwala stadiony i robi zadymy .Nie szanuje sam siebie i innych
Kibic - człowiek który przychodzi na mecz żeby kibicować . Nie rozwala stadionów i ma szacunek do drużyny której nie lubi .

41


żenada ~żenada (Gość)16.05.2017 10:21

Żenada. Co za różnica kto rządzi w Piotrkowie??? Jedni i drudzy jesteście niedorozwojami. Wasze zachowanie nie ma nic wspólnego z kibicowaniem. Takich to do łagrów.

91


współczuję waszym rodzinom ~współczuję waszym rodzinom (Gość)15.05.2017 23:44

Drodzy "kibice" łks-u, widzewa. Prawda jest taka, że powinniśmy wam współczuć. Wasze życie to proste cele, proste rozrywki. Łączycie się w grupki bo tak raźniej. Nie macie ani odwagi ani uporu żeby zmienić coś w waszym życiu. Jak zwierzęta udowadniacie swoje pozycje siłą, bo gdyby jednego z drugim związać i kazać mówić to byście wszyscy zamilkli. Oboje moglibyście równie dobrze bić się za to czy lepsze są kabanosy czy parówki. Jesteście szkodnikami, stoicie po bramach jak sępy i tylko czekacie na okazje, żeby złamać komuś nos albo okraść z komórki. Niestety jest was coraz więcej w Piotrkowie. Brak perspektyw, wykształcenia, robota za 1500. Nie dziwie się wam, że jedyne co wam pozostaje to pałować się po lasach za to jakie 3 litery kto reprezentuje. Dorosłe chłopy, a jak małpy. Nie macie za co sie bić, wojny nie ma? Bierzcie sie do roboty, wyjeżdzajcie za robotą. Cokolwiek. Bo narazie wasze rodziny sie za was wstydzą, a normalni mieszkańcy Piotrkowa wyjeżdzają z niego albo boją się wyjść w nocy na ulice.

121


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc