Szykowali się jak na wojnę. Z rozróby pseudokibiców nic nie wyszło

Policja Utworzono: Poniedziałek, 15 maja 201789 27903
Zabezpieczono maczety, kije, młotki, kominiarki, pojemniki z gazem łzawiącym, rękawice do walki, ochraniacze na zęby i naklejki imitujące tablice rejestracyjne, nawet siekiery. Łódzka policja zapobiegła rozróbie, którą pseudokibice jednego z łódzkich klubów piłki nożnej zaplanowali sobie w rejonie autostradzie A1. Zatrzymanych zostało 22 mężczyzn, w tym mieszkańcy Piotrkowa Trybunalskiego.

Ładuję galerię...

13 maja od rana łódzcy policjanci prowadzili działania związane z zabezpieczeniem meczów piłkarskich, a także przejazdami grup kibiców przez teren naszego województwa. Monitorowane były drogi i punkty postoju. Funkcjonariusze, zajmujący się zwalczaniem przestępczości pseudokibiców, na bieżąco analizowali wszystkie informacje, które do nich docierały. - Przed południem na terenie pogranicza powiatów łęczyckiego i łowickiego, przy ruchliwej autostradzie A1, policjanci z z Łęczycy zlokalizowali koncentrujące się w lesie samochody – relacjonują policjanci z komendy wojewódzkiej. - Miejsce to pokrywało się z trasą zorganizowanego przejazdu kibiców łódzkiego klubu na mecz w Lubawie (woj. warmińsko-mazurskie). Dyżurny Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi skierował w ten rejon zwiększone siły kryminalnych. Ostatecznie potwierdził się sygnał, że pseudokibice zbierają się, by doprowadzić do zbrojnej konfrontacji na autostradzie. Na miejsce w krótkim czasie dotarli funkcjonariusze Oddziału Prewencji Policji w Łodzi, którzy wsparli kolegów z komendy wojewódzkiej oraz komend powiatowych w Łowiczu i Łęczycy. Na widok policjantów pseudokibice zaczęli uciekać leśnymi duktami, nie stosując się do poleceń policjantów. Doszło do próby zepchnięcia radiowozu z drogi. W innym przypadku policjant w ostatniej chwili uniknął potrącenia.


Ostatecznie funkcjonariusze zatrzymali 22 mężczyzn w wieku od 22 do 36 lat. Są to mieszkańcy m.in. Łodzi, Kutna, Zgierza, Piotrkowa Trybunalskiego i Łęczycy. Większość była już notowana za konflikty na tzw. tle pseudokibicowskim. Część występuje w charakterze oskarżonych w toczącym się przed sądem procesie dotyczącym przestępczej działalności tego środowiska. Wśród zatrzymanych w sobotę znalazł się 28-letni pseudokibic poszukiwany celem odbycia kary pozbawienia wolności za inne przestępstwo. Trafił już do aresztu.


Policjanci ustalili, że sprawcy, przygotowując napad i chcąc przedostać się na autostradę, na długości kilkunastu przęseł przecięli siatkę odgradzającą pasy jezdni od kompleksu leśnego. Dodatkowo wyposażyli się w kaski i odzież ochronną oraz znaki drogowe, najprawdopodobniej planując zatrzymanie autobusów z kibicami zwaśnionego klubu pod pretekstem robót drogowych. W pobliżu policjanci znaleźli także gałęzie i opony przygotowane do podpalenia.


W zabezpieczonych samochodach funkcjonariusze znaleźli naklejki imitujące tablice rejestracyjne, które miały zakamuflować te prawdziwe. Pseudokibice do bandyckiego napadu wyposażyli się w niebezpieczne narzędzia takie jak maczety, drewniane kije, młotki i siekiery. Mieli również ze sobą gaz łzawiący, kominiarki, rękawice do walki i ochraniacze na zęby oraz race świetlne.


- W związku z tym zdarzeniem wszczęte zostało dochodzenie. Podczas oględzin kryminalistycznych zabezpieczono wiele śladów. Każdy z uczestników zajścia zostanie skrupulatnie rozliczony za złamanie prawa zarówno pod kątem ewentualnej odpowiedzialności za przestępstwo jak i za wykroczenia – podkreślają funkcjonariusze z „wojewódzkiej”.


W akcję policji zostało zaangażowanych blisko 100 osób (!)


Zainteresował temat?

12

2


Komentarze (89)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

olek ~olek (Gość)19.05.2017 18:13

Upiekło się Łkaesowi hahaha

23


assa ~assa (Gość)16.05.2017 16:09

Oni nazywają siebie kibicami?Hahahaha,dobry żart.
Podejrzewam,że składu wybranej drużyny nie znają tacy z nich kibice :D

32


Co się dzieje? ~Co się dzieje? (Gość)15.05.2017 11:47

Skąd oni się biorą - DEBILE. Chcieli bić ... za nic ... niewinnych ... Powinni dostać to na co się sami szykowali!

192


PEgang ~PEgang (Gość)15.05.2017 23:25

Chora jest ta internetowa napinka widzewiaków. Każdy z was dobrze wie że w Piotrkowie nie macie nic do powiedzenia a tutaj jakieś niestworzone historie wymyślacie. Możecie dalej w necie pisać jacy to nie jesteście wielcy i najlepsi chuligani a brutalna prawda jest taka że skroiliśmy wam 4 flagi a później jeszcze nawet nie wysiedliście do Lechii z busów... Oto wasze ostatnie "sukcesy" ale po co to pisać skoro wy i tak napiszecie że rządzicie Piotrkowem i że jesteście najlepszymi chuliganami świata i wcale nie skroiliśmy wam żadnych flag tylko wy je zgubiliście. Beke z waszych kłamstw ma już cała kibicowska Polska!

218


eciepecie ~eciepecie (Gość)15.05.2017 15:09

kto ma wiedzieć ten wie, w Piotrkowie jest nadal kilkadziesiąt prężnie działających Widzewiaków, a przerzuty z łksu... możecie jedynie sie uczyć od nich.

168


Zanzi ~Zanzi (Gość)15.05.2017 11:56

Co to trzeba mieć w głowach, żeby atakować kogoś siekierą czy maczetą, tylko dlatego, że kibicuje komuś innemu...

401


hinol ~hinol (Gość)16.05.2017 12:31

biedni chłopcy, kto im teraz odda pieniążki za przywłaszczone przez policje zabawki ?

11


lolka ~lolka (Gość)16.05.2017 12:30

Kibol - człowiek nazywający się wielkim fanem , a tak na prawdę rozwala stadiony i robi zadymy .Nie szanuje sam siebie i innych
Kibic - człowiek który przychodzi na mecz żeby kibicować . Nie rozwala stadionów i ma szacunek do drużyny której nie lubi .

41


żenada ~żenada (Gość)16.05.2017 10:21

Żenada. Co za różnica kto rządzi w Piotrkowie??? Jedni i drudzy jesteście niedorozwojami. Wasze zachowanie nie ma nic wspólnego z kibicowaniem. Takich to do łagrów.

91


współczuję waszym rodzinom ~współczuję waszym rodzinom (Gość)15.05.2017 23:44

Drodzy "kibice" łks-u, widzewa. Prawda jest taka, że powinniśmy wam współczuć. Wasze życie to proste cele, proste rozrywki. Łączycie się w grupki bo tak raźniej. Nie macie ani odwagi ani uporu żeby zmienić coś w waszym życiu. Jak zwierzęta udowadniacie swoje pozycje siłą, bo gdyby jednego z drugim związać i kazać mówić to byście wszyscy zamilkli. Oboje moglibyście równie dobrze bić się za to czy lepsze są kabanosy czy parówki. Jesteście szkodnikami, stoicie po bramach jak sępy i tylko czekacie na okazje, żeby złamać komuś nos albo okraść z komórki. Niestety jest was coraz więcej w Piotrkowie. Brak perspektyw, wykształcenia, robota za 1500. Nie dziwie się wam, że jedyne co wam pozostaje to pałować się po lasach za to jakie 3 litery kto reprezentuje. Dorosłe chłopy, a jak małpy. Nie macie za co sie bić, wojny nie ma? Bierzcie sie do roboty, wyjeżdzajcie za robotą. Cokolwiek. Bo narazie wasze rodziny sie za was wstydzą, a normalni mieszkańcy Piotrkowa wyjeżdzają z niego albo boją się wyjść w nocy na ulice.

121


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat