Sześć bramek w Piotrkowie

Wtorek, 01 kwietnia 201418
Remisem 3:3 (1:1) zakończyło się towarzyskie spotkanie do lat 18 pomiędzy drużynami Polski i Finlandii. Mecz w Piotrkowie był emocjonujący, a młodzi Polacy pokazali charakter w końcówce meczu. Przegrywali już 1:3, a mimo tego byli bliscy wygranej. Na Stadionie Miejskim przy ulicy Żwirki zasiadł komplet publiczności - niemal trzy tysiące kibiców.

W pierwszych fragmentach spotkania dość wyraźną przewagę osiągnęli młodzi Finowie, którzy już w 2. minucie mogli prowadzić 1:0. W ostatniej chwili piłkę na róg wybił jednak kapitan polskiej reprezentacji Jan Bednarek. W 12. minucie Finowie zdobyli gola. Strzałem sprzed linii pola karnego popisał się Anselmi Nurmela. Po stracie gola Polacy ruszyli do ataków. Stworzyli kilka sytuacji pod bramką, ale brakowało wykończenia. Upragniony gol padł w 35. minucie, a Mikkę Mujunena pokonał Robert Bartczak. Na dwie minuty przed końcem pierwszej połowy mogło być 2:1. Oskar Zawada strzelił jednak obok słupka.

Po przerwie tempo gry siadło. W 55. minucie Polacy mogli objął prowadzenie. Strzał Pawła Stolarskiego obronił bramkarz gości. Trener Finów widząc, że gra nie układa się jego drużynie przeprowadził w 63. minucie podwójną zmianę. Znacznie to ożywiło grę gości. Efektem była bramka Eliasa Ahde w 67. minucie. Chwilę później Finowie prowadzili już 3:1. Rzut karny na gola zamienił Richard Jensen. Polacy w tym momencie ruszyli do ataków. Kontaktowego gola strzelił Jakub Łukowski (piękny strzał z 30 metrów), a do wyrównania doprowadził Damian Garbacik. Polacy atakowali cały czas i w 88. minucie byli bliscy zdobycia czwartego gola. Nie trafił jednak Robert Bartczak.

Polska (Under 18) – Finlandia (Under 18) 3:3 (1:1)
Bramki: Robert Bartczak 35, Jakub Łukowski 77, Damian Garbacik 80 – Anselmi Nurmela 12, Elias Ahde 67, Richard Jensen 76-karny

Polska: Kuchta – Kochański, Bednarek, Garbacik, Jastrzembski (60′ Stolarski) – Bartczak, Tomasiewicz, Dankowski (79′ Ciechanowski), Stolarski, Rasak (46′ Sochań) – Zawada (79′ Grzybek).
Trener: Rafał Janas

Finlandia: Mujunen – Kalermo, Lehtinen, Pasi, Jensen – Savolainen, Nurmela, Peiponen (88′ Ylonen), Kumpula (63′ Tianen), Lahdesmaki (63′ Jarvinen) – Ahde (77′ Jounin).
Trener: Jarkko Wiss

Sędziował: Paweł Malec (Łódź). Widzów: 2800