Szansa na darmowe oprogramowanie dla samorządów z woj. łódzkiego

Region Utworzono: Środa, 13 września 20176 1534
Coraz więcej instytucji wprowadza ułatwienie dla swoich klientów. Po elektronicznej bankowości czas na e-urzędy. Elektroniczne zarządzanie dokumentacją to przyszłość samorządów mówią pomysłodawcy moszczenickiego projektu "Gmina Bliżej Mieszkańców".

W województwie łódzkim jako pierwszy elektroniczne zarządzanie dokumentacją wprowadził Urząd Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. W tej chwili wiele spraw można załatwić przez Internet. Z wiedzy Piotrkowa korzysta teraz Moszczenica, która chce kolejnym samorządom udostępnić system EZDPUW jako rozwiązanie chmurowe.


Prekursorem systemu EZDPUW jest Wojewódzki Urząd Podlaski. - Dzięki pomocy władz Piotrkowa i przychylności PUW uzyskaliśmy za darmo dostęp do oprogramowania, pozwalającego na pełną cyfryzację obiegu dokumentów. Chcemy iść dalej i razem z innymi samorządami stworzyć większy projekt - podkreśla wójt Marceli Piekarek. Temu projektowi poświęcona będzie specjalna konferencja zaplanowana na 18 września br. w Łodzi.
- Zapraszamy przedstawicieli wszystkich samorządów działających na terenie województwa łódzkiego. Internet zdobywa coraz to nowe dziedziny życia i jako samorządowcy nie możemy pozostawać w tyle - podkreśla Marceli Piekarek. Korzyści z systemu będą mieć nie tylko nie tylko mieszkańcy.- Automatyczne pojawienie się wpłat, choćby związanych z podatkami od mieszkańców znacząco przyspieszy i ułatwi nam ich rozliczanie -mówi Anna Kaźmierczak, skarbnik gminy Moszczenica, która widzi we wdrożeniu nowoczesnej platformy IT bazującej na systemie EZD PUW ogromną szansę na uproszczenie spraw związanych z finansami gminnymi.

 

Darmowe oprogramowanie i połączenie sił pozwoli na minimalizację kosztów zarządzania, a konferencja ma odpowiedzieć na wszystkie pytania potencjalnych beneficjentów projektu. Jak funkcjonuje EZDPUW i jakie płyną z niego korzyści omówią przedstawiciele zespołów odpowiedzialnych za wdrożenia i utrzymanie systemu EZDPUW. Gośćmi konferencji będą przedstawiciele Ministerstwa Cyfryzacji, Podlaskiego Urzędu wojewódzkiego, Dolnośląskiego i Opolskiego Urzędu Marszałkowskiego oraz Urzędów Miast w Gdańsku, Łodzi i Piotrkowie Trybunalskim.
W panelach dyskusyjnych wezmą udział przedstawiciele Politechniki Częstochowskiej od lat współpracującej z Moszczenicą przy innowacyjnych projektach oraz firmy z branży IT. Poprowadzą oni panel dotyczący współpracy samorządów i uczelni wyższych. Bardzo ciekawie zapowiada się panel organizowany przez firmy Passus i Smartvide, którego uczestnicy będą mogli poznać najnowsze systemy zapewniające bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni oraz zagadnienia związane z algorytmami sztucznej inteligencji i ich zastosowaniu w IT.

Uczestnictwo w konferencji jest darmowe. Organizatorzy zachęcają do udziału także firmy działające w branży IT na terenie województwa łódzkiego . Szczegółowych informacji udziela Biuro Obsługi Inwestora w Urzędzie Gminy Moszczenica pod adresem mailowym boi@moszczenica.eu lub pod numerem tel. 044 616 96 25.
Patronaty honorowe konferencją objęli: Ministerstwo Cyfryzacji, Wojewoda Łódzki Zbigniew Rau, Rektor Politechniki Częstochowskiej prof. dr hab. inż. Norbert Sczygiol, Marszałek Województwa Łódzkiego Witold Stępień oraz Starosta Powiatu Piotrkowskiego Stanisław Cubała.


Zainteresował temat?

1

1


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

black baran ~black baran (Gość)14.09.2017 08:11

Darmowe/chmura/Moszczenica - zostawcie bajki Andersenowi

30


Witek ~Witek (Gość)13.09.2017 15:43

Po co to wszystko nie ma na co kasy wydawać?. Jak najdalej od elektronicznego urzędu z uwagi na to ,że urzędnik to szkodnik nigdy za nic nie odpowiada i co winę na e-urząd zwali?. Pora na czystki w gminach powiatu piotrkowskiego i w samych urzędach powiatu nadal stare układy funkcjonują i od 80 roku nic się nie zmieniło jak do tej pory

10


PoP ~PoP (Gość)13.09.2017 12:34

Najciekawsze w tej informacji jest to, że nie ma podanej daty i godziny (komentarz dodałem o 12.34)

21


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat