Wcielą się w rolę prawników podczas rozprawy w sądzie

ePiotrkow Utworzono: Środa, 22 listopada 20176 2734
Około 200 uczniów piotrkowskich szkół weźmie udział w czwartek 23 listopada w Sądzie Okręgowym w symulacji rozprawy dotyczącej uporczywego nękania (stalkingu). Organizatorem tego przedsięwzięcia jest Fundacja Court Watch Polska.
fot.pixabay.com

W ciągu ostatnich 12 miesięcy Fundacja dotarła z ważnym przekazem do około 1600 uczniów w 23 szkołach. Prowadzi zajęcia, które zwiększają świadomość prawną i oferują wiedzę, która przydaje się w codziennym życiu. Chcą, żeby młodzież sama angażowała się w przebieg zajęć i uczyła poprzez zabawę i osobiste doświadczenie. Dlatego właśnie na lekcjach stawiają na metody interaktywne.

 

Gimnazjaliści i licealiści wezmą w czwartek udział w symulacji rozprawy dotyczącej uporczywego nękania (stalkingu). Tematyka jest nieprzypadkowa – jej scenariusz powstał z uwzględnieniem grupy wiekowej i jej doświadczeń. Podczas symulacji wolontariusz Fundacji wciela się w rolę sędziego, natomiast w role wszystkich pozostałych uczestników procesu (świadków, oskarżonego, ławników, adwokata) wcielają się uczniowie. Umożliwia to młodym ludziom zapoznanie się z praktycznymi kwestiami dotyczącymi uczestnictwa w rozprawie (np. obowiązku zeznawania prawdy przez świadka) bez rzeczywistego ponoszenia konsekwencji ich nieznajomości, a cały warsztat oswaja ich z działaniem sądu. Symulację poprowadzą studenci z Koła Naukowego Uniwersytetu Łódzkiego.

 

W Piotrkowie Trybunalskim odbędą się dwie tury czwartkowej symulacji w Sądzie Okręgowym: o 10:00 i 12:00. Udział w każdej z tur potwierdziły szkoły z Piotrkowa (łącznie około 200 uczniów).


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (6)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Pierre Dolevas ~Pierre Dolevas (Gość)22.11.2017 23:14

Cytuję:
Gimnazjaliści i licealiści wezmą w czwartek udział w symulacji rozprawy dotyczącej uporczywego nękania (stalkingu). Tematyka jest nieprzypadkowa – jej scenariusz powstał z uwzględnieniem grupy wiekowej i jej doświadczeń.


Idealny i na czasie byłby taki scenariusz: ofiarami stalkingu są przemęczeni i zastraszeni uczniowie, a "stalkerami" nauczyciele nękający swoje ofiary nadmiarem zadawanych prac domowych.
;)

00


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)22.11.2017 08:28

Powinny być jeszcze wycieczki do więzienia żeby patologia zrozumiała co ich czeka!

71


habana ~habana (Gość)22.11.2017 18:48

A kto podczas symulacji będzie wcielał się w rolę skazywanego w tym sądzie już nie raz (w tym - prawomocnie) hejtera, podającego się za "redaktora"?

00


wirus ~wirus (Gość)22.11.2017 10:18

ciekawe dlaczego nie zaprosili 7 klas SP przecież to dawne 1 klasy gimnazjum

40


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc