Święto piotrkowskiej policji już w czwartek

Strefa FM Utworzono: Poniedziałek, 17 lipca 201713 5735
24 lipca przypada Święto Policji, jednak mundurowi z Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie świętować będą parę dni wcześniej, bo już 20 lipca.
fot. archiwum ePiotrkow.pl

Uroczystości rozpoczną się o godzinie 10.00 na placu Kościuszki, a dokładniej na ulicy Stronczyńskiego. Najpierw część oficjalna, czyli awanse, medale i wyróżnienia, zarówno dla policjantów, jak i pracowników policji. - To dla nas szczególny moment, który przypada raz do roku - mówi mł. asp. Ilona Sidorko, oficer prasowy KMP w Piotrkowie.


W tym roku Święto Policji w Piotrkowie przybiera charakter historyczny. Jest to oczywiście związane z tegorocznym jubileuszem 800-lecia miasta. Po części oficjalnej, uroczystość przeniesie się do Centrum Idei ku Demokracji. - Tam odbędzie się pokaz grupy rekonstrukcji historycznej, będzie można zobaczyć używane dawniej mundury i wyposażenie policji. Wspomnimy także postać gen. Wardęskiego, piotrkowianina, który był zastępcą komendanta głównego. Rys historyczny przedstawi Jarosław Olbrychowski, prezes stowarzyszenia Rodzina Policyjna 1939 roku. Odbędzie się również pokaz dzieciaków z Wolborza, które wystąpią w części artystycznej - mówi mł. asp. Ilona Sidorko.


Święto Policji zwieńczy "Niebieski piknik", który zostanie zorganizowany wspólnie z piotrkowskim Miejskim Ośrodkiem Kultury. W godzinach od 13.00 do 15.00 na najmłodszych czekać będzie sporo atrakcji. Przewidziano konkursy z nagrodami, malowanie twarzy oraz będzie można spróbować grochówki. Ponadto policjanci będą opowiadać dzieciom jak wygląda ich praca oraz odpowiadać na pytania związane ze służbą w policji.


UWAGA! Na czas trwania uroczystości związanych ze Świętem Policji zostanie wyłączony z ruchu fragment ul. Stronczyńskiego od Grobu Nieznanego Żołnierza do ul. Wojska polskiego (skręt w Słowackiego będzie możliwy) oraz parking przy "Europie".


Zainteresował temat?

5

1


Komentarze (13)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

ola222 ~ola222 (Gość)20.07.2017 14:40

a gdzie śiwek................

00


Maślana ~Maślana (Gość)20.07.2017 14:38

Policja mało zarabia:) Dlatego muszą dostawać nagrody:)

00


anty ~anty (Gość)20.07.2017 13:59

Redaktor ma małe ambicje żeby pisać to takiej błahej sprawie. Albo kolejny ,,Misiewicz" i od sztuki ma płacone.

21


szakal tyż pies ~szakal tyż pies (Gość)20.07.2017 08:19

Czyżby jakiś redaktor z epiotrkow miał do nie/zapłacenia jakiś mandat, że tak bardzo przeżywacie policyjne "święto"? Ja miałem imieniny tydzień temu i nikt na epiotrków o tym nie pisał. Kogo to obchodzi?

53


fan club Zbysia z drogówki ~fan club Zbysia z drogówki (Gość)17.07.2017 15:01

Zbysiu z drogówki chyba na generała awansuje,hahahahaha.
A co z nim,nie widać go na mieście??

63


adagor ~adagor (Gość)17.07.2017 18:12

Czy będzie konfetti ze śmigłowca?

42


Witek ~Witek (Gość)17.07.2017 13:41

Tylko imprezy awanse odznaczenia a wyników brak żadnych jedynie co to w krzakach się przyczaić i wlepiać mandaty. Większość ludzi w policji to osoby którym w życiu nie wyszło a tu państwowa posadka dobre zarobki i przywileje . Połowa z tych osób nie powinna trafić do tej roboty część z nich to uliczni za zadymiarze a tu mając mundur moga się wyżywać na przypadkowych osobach bo co trochę takie przypadki słyszymy z mediów albo kogoś skatują lub zabija. Policja ma pomagać a nie gnębić naród po to jest. Jakoś za komuny można w późnych godzinach przejść miasto i nikt cie nie zaczepił a teraz w biały dzień strach się poruszać . . W PRL-u milicja była widoczna na ulicach a dziś jeśli się pojawia to przemkną szybko furą i nic nie widzą

87


Mieszkaniec333 ~Mieszkaniec333 (Gość)17.07.2017 16:34

Awanse za to ile mandatow na wlepiali za piwo w parku , niezapiete pasy albo łebków z maryśką takie sukcesy ma nasza policja w Piotrkowie ,a złodzieje kradną ,recydywa wieczorami zaczepia ludzi w spółdzielniach mieszkaniowych przekręty giną pieniądze za wymyślone usługi po co my utrzymujemy tych policjantow z naszych ciężko zarobionych pieniędzy zeby nas mandatami karali ? Zebyśmy sie bali złodziejii , bantytow i policji ? Zwykli ludzie boją sie Policji zyjących ludzi z naszych podatkow jedni i drudzy czają sie zeby tylko nam rękę do kieszeni włożyć

43


Donald ~Donald (Gość)17.07.2017 14:00

Smerf Pracuś też świętuje?

32


gość ~gość (Gość)17.07.2017 13:07

kurcze niech się w końcu zabiorą do roboty z plagą obrabiania punktów handlowych na osiedlu wyzwolenie to jest jakiś dramat aby 2 szczyli co dziennie dokonywało włamu a policja rozkłada ręce i mówi że nic nie może zrobić bo mają po 16 lat . A oni odznaczenia przyznają ?!!! wrrr W tym kraju to trzeba samemu sprawiedliwość wymierzać . Policja bezradna ,chory kraj .

75


reklama

Społeczność

Użytkowniku Adblocka!

To dzięki reklamom jesteśmy w stanie dostarczać Ci wiadomości z Piotrkowa i okolic oraz rozwijać nasz portal. Nasze reklamy nie są inwazyjne, nie stosujemy wyskakujących okien i nie zasłaniamy nimi treści, prezentujemy maksymalnie 4 reklamy na stronę.

Prosimy, wyłącz adblocka, dodając serwis ePiotrkow.pl do wyjštków wtyczki AdBlock, a następnie odśwież stronę.

Dodaj stronę do wyjątków

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat