Święto biegania w Moszczenicy (Zdjęcia)

Sobota, 21 marca 20153
W tę sobotę to Moszczenica była stolicą biegania w regionie. Rozegrano tu bowiem Ekobieg Ziemi Piotrkowskiej. Na starcie biegu głównego stanęło kilkadziesiąt osób z całej Polski. Były także konkurencje dla dzieci i młodzieży.

Bieg główny rozegrano na dystansie 10.000 metrów. Biegacze mieli do pokonania 10 kilometrowych pętli po miejscami crossowej trasie. W kategorii open mężczyzn najszybciej pokonał tę trasę Błażej Skowroński z LZS Koluszki (czas 33:36), drugi był Krzysztof Pietrzyk też z LZS Koluszki (34:19), a trzeci Radosław Berencz z LKS Omega Kleszczów (37:36).
W kategorii open kobiet tryumfowała Monika Glonek-Sikora (LKS Koluszki) z czasem 46:42, druga była Monika Woszczyk z Piotrkowskiego Klubu Biegacza Endorfina (48:01), trzecia natomiast była Katarzyna Cander z Piotrkowa (51:51).
Rozegrane zostały również biegi dla dzieci i młodzieży w trzech kategoriach wiekowych: 6 - 10 lat, 11 - 14 lat i 15 - 18 lat.