Świetny start Piotrcovii

Strefa FM Niedziela, 02 kwietnia 201727
Piotrcovia pokonała w pierwszym meczu fazy play-out AZS Łączpol AWFiS Gdańsk 33:29 (18:18), zespół który zakończył fazę zasadniczą na najwyższym miejscu spośród drużyn z drugiej szóstki w tabeli PGNiG Superligi.

Wynik tego meczu otworzyła Monika Kopertowska, w ciągu kilkudziesięciu kolejnych sekund do bramki gdańszczanek trafiły jeszcze Aleksandra Dronzikowska oraz ponownie Monika Kopertowska, w tym momencie Piotrcovia prowadziła już 3:0. W 7. minucie spotkania podopieczne Edyty Majdzińskiej zdołały doprowadzić do remisu (5:5). Kilka minut później Piotrcovia odzyskała prowadzenie, ale nie na długo, ponieważ w 18. minucie meczu zespół z Gdańska po raz pierwszy objął prowadzenie (12:11). Piotrkowianki nie pozwoliły jednak swoim rywalkom powiększyć przewagi, ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się remisem 18:18.

Po przerwie gospodynie energicznie ruszyły do ataku i dziesięć minut później prowadziły już 23:20. wydawało się, że utrzymają tę przewagę, ale w 42. minucie Aleksandra Kucharska została ukarana czerwoną kartką, a później Aleksandra Dronzikowska została odesłana na ławkę kar i przez kilkadziesiąt sekund piotrkowianki musiały grać w podwójnym osłabieniu. W tym czasie gdańszczanki zdołały zniwelować przewagę piotrkowskiego zespołu. Dziesięć minut przed końcem spotkania trener Rafał Przybylski wpuścił na boisko Paulinę Marszałek i był to bardzo dobry ruch, ponieważ dzięki jej bramkom Piotrcovia znów odskoczyła swojemu rywalowi. W 58. minucie Paulina Masna zdobyła co prawda bramkę kontaktową, ale potem trafiały już tylko piotrkowianki, a konkretnie Monika Kopertowska, Vladislava Belmas oraz Katarzyna Matyja, która ustaliła wynik tego spotkania, zapewniając swojemu zespołowi zasłużone zwycięstwo 33:29.

- Każdy mecz w fazie play-out trzeba traktować jako ten najważniejszy, chciałybyśmy wygrać wszystkie i mam nadzieję, że się to uda – powiedziała Monika Kopertowska, najskuteczniejsza w tym spotkaniu zawodniczka Piotrcovii.

- Cieszę się z tego zwycięstwa, ale musimy jeszcze popracować nad obroną, bo ta nie funkcjonowała dzisiaj najlepiej, straciliśmy za dużo bramek. Skupiamy się już na kolejnych spotkaniach, ponieważ będzie ich dużo w krótkim okresie, mam nadzieję, że wytrzymamy ten maraton fizycznie – podsumował Rafał Przybylski, trener piotrkowskiego zespołu.

W sobotę, 8 kwietnia Piotrcovia zmierzy się we własnej hali z KPR Jelenia Góra, trenerem tego zespołu jest Michał Pastuszko, który jeszcze niedawno prowadził Piotrcovię, więc doskonale zna wszystkie zawodniczki i na pewno to wykorzysta.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski 33:29 (18:18) AZS Łączpol AWFiS Gdańsk

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Kopertowska 9, Belmas 4, Despodovska 4, Szafnicka 4, Marszałek 3, Dronzikowska 3, Wypych 2/2, Kucharska 2, Klonowska 1, Matyja 1, Jałoszewska.

AZS Łączpol AWFiS Gdańsk: Chojnacka, Kayumova – Mazurek 7, Kalska 6/1, Górna 4/2, Cirian 4, Świerczek 4, Skonieczna 2, Tomczyk 1, Masna 1.