Strzelecki popis mistrza

PiotrkowianinKraj Środa, 27 września 201717
Aż 40 bramek stracili we wtorkowym meczu z PGE Vive Kielce zawodnicy Piotrkowianina. Do 5. kolejki mistrzowie Polski nie rzucili tylu bramek żadnemu ligowemu rywalowi. Ostatecznie ten mecz zakończył się wynikiem 40:24 (22:15).

Tylko początek tego spotkania był w miarę wyrównany, później kielczanie zdominowali piotrkowian i już do przerwy mieli siedem bramek więcej. Po zmianie stron zmieniło się niewiele, gospodarze konsekwentnie powiększali przewagę, aż w ostatniej minucie spotkania zdobyli 40. bramkę, ustalając wynik meczu. Dla zawodników Piotrkowianina, zwłaszcza tych młodszych z pewnością to była cenna lekcja.

8 października o 16.00 szczypiorniści Piotrkowianina zmierzą się we własnej hali z Zagłębiem Lubin.

PGE Vive Kielce 40:24 (22:15) Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Procho, Pyrka - Góralski 4, Pacześny 4, Mróz 2, Pożarek 3, Urbański 2, Woynowski 2, Iskra 2, Makowiejew 2, Kaźmierczak 1, Rutkowski 1, Surosz 1, Swat, Andreou.