Spotkanie z profesorem Bralczykiem

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 20 kwietnia 20173 3200
Zapraszamy na spotkanie z prof. Jerzym Bralczykiem, które odbędzie się 27 kwietnia o godz. 17.00 w czytelni dla dorosłych Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Jerozolimskiej 29.

Jerzy Bralczyk to polski językoznawca, profesor nauk humanistycznych, specjalista w zakresie języka mediów, reklamy i polityki. Autor takich publikacji jak „Język na sprzedaż”, „Mówi się. Porady językowe profesora Bralczyka”, „O języku polskiej polityki lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych”, „Leksykon zdań polskich”, „444 zdania polskie, 500 zdań polskich”, „W drogę”.


- Istotną rolę w moim życiorysie odgrywa działalność popularyzatorska – w sferze poprawności języka, zwłaszcza publicznego, a także języka polityki, reklamy, prawa. Od lat służę konsultacjami różnym instytucjom, jestem zapraszany jako referent na wewnętrzne konferencje branżowe – mówi profesor. - Często bywam także ekspertem językowym w sprawach konfliktowych i jurorem w konkursach o charakterze językowym. Moje programy radiowe i telewizyjne, także skierowane do widzów i słuchaczy za granicą, miały i mają dość liczną publiczność. Wykładam w Instytucie Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Jestem wiceprzewodniczącym Rady Języka Polskiego.


Przypomnijmy, że od lat profesor Bralczyk udziela porad językowych na antenie Strefy FM.

 


Zainteresował temat?

11

0


Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

wardegan ~wardegan (Gość)21.04.2017 09:30

tego gościa po prostu nie da się nie lubić. świadczy o tym 7 zielonych plusików;)

10


Kika ~Kika (Gość)20.04.2017 23:58

Ale super, że informacja jest przed a nie po fakcie. Będę na pewno

50


Zanzi ~Zanzi (Gość)20.04.2017 07:33

Fajnie, że spotkanie o "ludzkiej" godzinie :)

81


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat