Siedem bramek na nowej płycie

Poniedziałek, 18 września 20172
Dokładnie tyle goli strzelono w weekend na zmodernizowanej płycie głównej Stadionu Miejskiego "Concordia". W sobotę na obiekcie przy ulicy Żwirki zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski wygrali z KS Poświętne 4:1 (2:1), natomiast w niedzielę piłkarze PKS Polonia Piotrków Trybunalski przegrali z RKS Radomsko 0:2 (0:1).
Concordia wygrała do tej pory wszystkie mecze. Fot.: Kamil BudnyConcordia wygrała do tej pory wszystkie mecze. Fot.: Kamil Budny

W hicie 6. kolejki piotrkowskiej klasy okręgowej piotrkowska Polonia zmierzyła się z zespołem z Radomska. Pomimo niesprzyjającej pogody obydwa zespoły dopingowało w sumie kilkuset kibiców. Lepsi okazali się radomszczanie, którzy wygrali to spotkanie 2:0. W pierwszej połowie Filipa Błażejewskiego pokonał Bartosz Turniak. Po przerwie sędzia dwukrtonie dopatrzył się przewinienia w polu karnym gospodarzy, obydwa rzuty karne wykonywał Krystian Wojtczak, za pierwszym razem trafił w słupek, ale podczas drugiej jedenastki już się nie pomylił. Obie drużyny kończyły mecz w dziesiątkę. Drugą żółtą kartkę w drużynie Polonii obejrzał Mateusz Jakubiak, a kilka minut przed końcem spotkania czerwoną kartką został ukarany Bartosz Turniak.Po sześciu kolejkach RKS zajmuje drugie miejsce w tabeli, a Polonia piąte.

To nie był jedyny mecz w seniorskich rozgrywkach, który odbył się w weekend na piotrkowskim obiekcie. W sobotę pierwszy mecz na płycie głównej Stadionu Miejskiego "Concordia" rozegrali występujący w piotrkowskiej klasie B zawodnicy UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski. To był bardzo udany debiut, ponieważ podopieczni Pawła Płomińskiego i Oskara Kulika pewnie zwyciężyli z Klubem Sportowym z Poświętnego 4:1, bramki w tym meczu strzelali jednak tylko zawodnicy piotrkowskiego zespołu. Wynik spotkania otworzył w 19. minucie Dawid Cieślak, pod koniec pierwszej części meczu piłkę do własnej bramki skierował Bartłomiej Grzegorczyk, ale już kilkadziesiąt sekund później drugą bramkę dla piotrkowskiego zespołu zdobył Dawid Maluga. Po przerwie piłkarze Concordii strzelili jeszcze dwie bramki i pewnie wygrali to spotkanie. Concordia nadal zajmuje pierwsze miejsce w I grupie piotrkowskiej klasy B, w następnej kolejce piotrkowska drużyna zmierzy się na wyjeździe z rezerwowym zespołem Szczerbca Wolbórz.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 0:2 (0:1) RKS Radomsko
(33' Bartosz Turniak, 59' Krystian Wojtczak)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski wystąpił w następującym składzie: Błażejewski - Bąbol, Jakubiak, Kamocki, Malicki (58' Patryk Grzesiuk), Ornafa, Rak, Santos, Strzębski (58' Mateusz Kowalski), Sulikowski (75' Cieślik), Wrona (80' Skrobiewski).

UKS Concordia 1909 Piotrków Trybunalski 4:1 (2:1) KS Poświętne

(Bramki dla Concordii zdobyli: Dawid Cieślak, Dawid Maluga, Robert Bora z rzutu karnego i Krystian Bujakowski)

UKS Concordia 1909 wystąpił w następującym składzie: Grzegorczyk - Jagiełło, Adamczyk, Mamrot, Karbowiak, Bora, Cieślak (25' Kubicki), Kępski, Michalski (65, Bujakowski, 70' Szmańda), Lipski (80' Jakimiuk), Maluga (55' Niepsuj).