Sensacyjne zwycięstwo Piotrkowianina

Strefa FM Środa, 08 marca 201743
Kibice piotrkowskiej drużyny zastanawiali się kiedy Piotrkowianin odniesie pierwsze zwycięstwo w tym roku, ale chyba mało kto się spodziewał, że podopieczni Dmytro Zinchuka i Zbigniewa Markuszewskiego pokonają wicemistrza Polski – Orlen Wisłę Płock. Piotrkowianie zasłużenie wygrali środowy pojedynek 26:25 (14:12).

Zdecydowanym faworytem tego meczu był oczywiście zespół z Płocka, tym bardziej, że przed tym spotkaniem różnica w tabeli pomiędzy wicemistrzem Polski a Piotrkowianinem wynosiła aż 40 punktów, ponadto Wisła jest liderem grupy pomarańczowej, a Piotrkowianin zajmował w niej ostatnie miejsce. Mimo to od pierwszych minut to piotrkowianie dominowali na parkiecie. Wynik tego meczu otworzył Adam Wiśniewski, kilkadziesiąt sekund później Mateusz Góralski doprowadził do wyrównania, później do bramki płocczan trafili jeszcze Marcin Tórz, Sebastian Iskra oraz Stanisław Makowiejew i Piotrkowianin prowadził 4:1. Goście nie mogli tymczasem pokonać świetnie dysponowanego Artura Banisza. W 20. minucie spotkania piotrkowianie prowadzili już pięcioma bramkami. Ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 14:12.

W drugiej połowie piotrkowianie nadal kontrolowali to, co działo się na boisku, zespołem świetnie dyrygował Szymon Woynowski. W 54. minucie gospodarze prowadzili sześcioma bramkami (26:20), dopiero pod koniec meczu goście przejęli inicjatywę i zaczęli niwelować przewagę swojego rywala. Kilkadziesiąt sekund przed końcem spotkania Michał Daszek zdobył bramkę kontaktową. W kolejnej akcji piotrkowianie nie dali już sobie odebrać piłki i zdołali utrzymać minimalną przewagę, a kilka sekund później mogli świętować sensacyjną wygraną.

- Zawodnicy z Płocka na pewno byli zmęczeni ostatnimi meczami i w tym upatrywaliśmy swojej szansy. Zwycięstwo z takim zespołem bardzo cieszy. Dzisiaj rano analizowałem mecze naszego rywala i dzięki temu udało się odbić kilka piłek – powiedział jeden z bohaterów spotkania Artur Banisz.

- Tę wygraną będę pamiętał do końca życia,. W ostatnich meczach czegoś nam brakowało i minimalnie przegrywaliśmy, ale myślę, że dzięki pokonaniu wicemistrza Polski i uczestnika Ligi Mistrzów wreszcie się odblokujemy – podsumował Sebastian Iskra.

Kolejny mecz 15 marca, piotrkowianie zmierzą się wówczas na wyjeździe z zespołem KS Meble Wójcik Elbląg, ostatnią drużyną w tabeli PGNiG Superligi.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 26:25 (14:12) Orlen Wisła Płock

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Banisz, Procho – Góralski 6/1, Iskra 6, Woynowski 5, Tórz 3, Mróz 3, Pacześny 2/1, Makowiejew 1/1, Andreou 1, Krawczenko, Nastaj, Surosz, Wędrak, Achruk, Pożarek

Orlen Wisła Płock: Wichary, Corrales, Morawski – Daszek 5/1, Gębala 5, Wiśniewski 4, Ivić 4/2, Tomasz Gębala 3, Tarabochia 2, Duarte 2, Ghionea 1, Kwiatkowski, Racotea, Rocha, Piechowski, Maciej, Pusica, Mihić, Zhitnikov