Sanepid apeluje i radzi, jak walczyć z dopalaczami

Wtorek, 09 lutego 201614
Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie przestrzega rodziców i opiekunów dzieci, że w naszym mieście pojawiły się w tym roku nowe punkty sprzedaży dopalaczy.
Sanepid apeluje i radzi, jak walczyć z dopalaczami

Środki zastępcze, które sprzedawane były dotychczas zawierały substancje o działaniu psychoaktywnym, które po znowelizowaniu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (1 lipca 2015 r.) zostały wpisane na listę narkotyków. Obecnie w sprzedaży oferowane są środki zastępcze, które mogą zawierać nowe niezidentyfikowane substancje psychoaktywne, co jest jeszcze większym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi.

 

W 2016 r. funkcjonariusze Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim i pracownicy Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej zabezpieczyli produkty o nazwach: Sól piorąca Biała, Sól piorąca Niebieska, Talizman Ziel, które sprzedawano zapakowane w przezroczyste woreczki foliowe w postaci proszku i suszu. - Pamiętajmy również, że dopalacze sprzedawane są nie tylko w sklepach, ale można je zamówić za pośrednictwem internetu. Bądźmy czujni! Szczera rozmowa z dzieckiem, okazanie mu naszej troski i zainteresowanie jego problemami może zapobiec wielu nieprzemyślanym zachowaniom, w tym także sięganiu po dopalacze apelją pracownicy sanepidu.

 

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim zwraca się ponownie z prośbą do osób wynajmujących lokale o dokładne sprawdzanie, jaki rodzaj działalności będzie prowadzony w wynajmowanym lokalu oraz czy umowa najmu nie zawiera klauzuli pozwalającej na podnajmowanie lokalu innym podmiotom.

 

- Wszyscy wiemy, jakim zagrożeniem dla życia szczególnie osób młodych jest zażywanie dopalaczy, dlatego wspólne działania w kierunku ograniczenia dostępu do nich prowadzone przez Komendę Miejską Policji w Piotrkowie Trybunalskim, Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologicznej w Piotrkowie Trybunalskim, osoby prywatne i podmioty wynajmujące lokale użytkowe mogą przyczynić się do zapewnienia bezpiecznych warunków życia w naszym mieście, wolnym od dopalaczy – zaznacza PSSE w Piotrkowie.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

2


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

belzacka76 ~belzacka76 (Gość)09.02.2016 12:06

Uwaga noszenie kolczyków lub tatuaży to coś złego wtedy człowiek mniej wartościowym jest dobrze wiedzieć

10


bombom ~bombom (Gość)09.02.2016 23:08

dobra. bo mi sie nie chce czytać. Gdzie te sklepy są, zrobimy protest;p

20


Michal ~Michal (Gość)09.02.2016 15:27

kiedy zdelegalizujecie jedne z najgrozniejszych narkotyków jakimi są papierosy oraz alkohol??? dziesiątki tysięcy ofiar rocznie, zniszczonych rodzin, utonięć, rak płuc...kiedy weżmiecie się za te narkotyki systemowi hipokryci????

32


sklave sklaveranga09.02.2016 09:23

Te sklepy z dopalaczami to jak hydra jeden się likwiduje zaraz powstają nowe. Widocznie problem leży zupełnie gdzie indziej. Likwiduje się skutki a nie przyczyny. Za moich młodzieńczych czasów też były narkotyki ale jakoś nie garnęliśmy się tak do nich? Tak po prostu mieliśmy jakiś cel w życiu. A dziś rodzice wszystko pod usta podsuwają jeszcze za to manto otrzymują. Mam trzech dorosłych synów i nie wyobrażam sobie by ćpali, upijali się czy kolczyki lub tatuaże nosili albo na starszą osobę rękę podnieśli. Aniołkami nie są ale wiedzą o istnieniu pewnych granic po przekroczeniu których jest tylko nicość. Kopytko do dziś wisi (To taki kawałek poroża i cztery rzemyki). Więcej na http://sklave.manifo.com/

90


Al Bundy ~Al Bundy (Gość)09.02.2016 17:47

Cytuję:
Środki zastępcze, które sprzedawane były dotychczas zawierały substancje o działaniu psychoaktywnym, które po znowelizowaniu ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii (1 lipca 2015 r.) zostały wpisane na listę narkotyków. Obecnie w sprzedaży oferowane są środki zastępcze, które mogą zawierać nowe niezidentyfikowane substancje psychoaktywne, co jest jeszcze większym zagrożeniem dla życia i zdrowia ludzi.


Pisałem już kiedyś o tym, dlaczego tak się dzieje. Ale ci, którzy tworzą prawo tej prostej zależności nie potrafią ogarnąć. Proceder będzie trwał nadal, tylko lista będzie stopniowo robiła się coraz dłuższa. Producenci będą zawsze o krok przed kontrolującymi, zupełnie jak w przypadku dopingu w sporcie.
A w ogóle kogo to obchodzi, że ktoś coś zeżre albo wypali i się zatruje? Przecież na opakowaniach jest wyraźna informacja, że produkt nie nadaje się do spożycia! Jeśli ktoś sam się otruł, to jego problem. To już nawet samemu otruć się nie można? Im więcej samootrutych, tym mniej debili przecież! A może komuś bardzo zależy, by w społeczeństwie jak najwięcej debili było, hę?

00


ares1 ~ares1 (Gość)09.02.2016 11:09

Tak by mogło być :)))

20


poroże czy kopytko, wszystko jedno ~poroże czy kopytko, wszystko jedno (Gość)09.02.2016 11:04

Masz drogi sklawe szczęście że napisałeś o Twoich dzieciach że są już dorosłe, bo gdyby nie to to zaraz jakaś "organizacja" lub inny porządny obywatel doniósłby do prokuratury że stosujesz przemoc fizyczną i psychiczną wobec dzieci.

31


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat