Rywalizowali w o mistrzostwo Piotrkowa w LA

Strefa FM Wtorek, 25 września 20121
Ponad stu uczniów wystartowało w Mistrzostwach Piotrkowa szkół ponadgimnazjalnych w lekkiej atletyce, które odbyły się dziś na Stadionie Miejskim.

- Młodzi sportowcy rywalizowali w pięciu konkurencjach. Najwięcej emocji wzbudził bieg na 100 metrów, wśród chłopców bezkonkurencyjny okazał się Artur Szulc, reprezentujący barwy ZSP nr 3.- mówi Paweł Zieliński, prezes Miejskiego Szkolnego Związku Sportowego w Piotrkowie.

Końcowa klasyfikacja przedstawia się następująco: wśród dziewcząt pierwsze miejsce zajęła reprezentacja I L.O, drugie - zespół II L.O, a trzecie lekkoatleci z ZSP nr 2. Natomiast wśród chłopców zwyciężyła reprezentacja ZSP nr 3, na drugim miejscu podium stanął zespół z ZSP nr 2, a na trzecim uczniowie ZSP nr 1.

Zwycięzcy zawodów będą reprezentować Piotrków podczas Mistrzostw Rejonu, które odbędą się 3 października. Młodzi lekkoatleci będą wówczas rywalizować ze swoimi rówieśnikami z powiatów bełchatowskiego, pajęczańskiego i radomszczańskiego.