Rozprza: Prezentowali tradycje regionalne

Tydzień Trybunalski Utworzono: Niedziela, 24 kwietnia 20112 2210
W gminie Rozprza dało się odczuć atmosferę Wielkanocy. W klimat świątecznych przygotowań wprowadzili mieszkańców gminy uczniowie Szkoły Podstawowej w Straszowie, prezentując bogactwo tradycji wielkanocnych podczas odbywającego się tam cyklicznie święta “Nasza wieś, nasz region”.

Dumni z tego, że kultywują tradycje ludowe i pamiętają o znaczeniu, jakie przykładała do nich patronka szkoły, Zofia Grzybowska, zaprezentowali program artystyczny przybliżający najstarsze polskie zwyczaje wielkanocne. Scenki rodzajowe z udziałem dzieci przepełnione symbolami, bogata scenografia i ludowe stroje przywiodły wspomnienia z dzieciństwa nieco starszej publiczności, wywołując tym szczery uśmiech.

Było nastrojowo, świątecznie, kolorowo, a na koniec nawet dyngusowo. Podczas tej przedświątecznej uroczystości obecni byli: sekretarz gminy Bożena Nagrodzka, przewodniczący Rady Gminy Tomasz Gemel, kierownik Gminnego Zespołu Oświaty Edyta Łukasik, radne Rady Gminy Elżbieta Piątek i Małgorzata Nowakowska, proboszczowie parafii w Rozprzy i Milejowie - ksiądz Wiesław Płomiński i Piotr Szubski oraz dyrektorzy placówek oświatowych z terenu gminy.

Aby w pełni poczuć atmosferę świąt, można również było zaopatrzyć się w wyjątkowe, bo wykonane przez uczniów ozdoby wielkanocne - palmy, baranki, koguciki i pisanki zaprezentowane podczas kiermaszu, z którego dochód przeznaczony został na zakup zabawek i pomocy naukowych do klas “0”.


Zainteresował temat?

0

0


Komentarze (2)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

sceptyk ~sceptyk (Gość)25.04.2011 09:40

Byli swoi "szczelni" ....

00


MARKPIO ~MARKPIO (Gość)24.04.2011 13:22

Witka nie było. Skandal!!

00


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc