"Rodzina 500+". Ponad 31 milionów dla piotrkowian

ePiotrkow Utworzono: Wtorek, 10 stycznia 201751 6749
Minęło 9 miesięcy od wejścia w życie programu „Rodzina 500 +”. Łącznie do ponad 5 tysięcy piotrkowskich rodzin trafiło około 31 milionów złotych.

Jak zapewnia Jacek Kalle, kierownik Zespołu Świadczeń Rodzinnych przy Miejskim Ośrodku Pomocy Rodzinie w Piotrkowie Trybunalskim, wypłacanie środków przebiegło bez problemów. - To po prostu więcej pracy, ale poradziliśmy sobie – mówi. Przypomnijmy, że wypłatę świadczeń obsługiwało łącznie 13 osób (zespół został powiększony o trzech dodatkowych pracowników).

 

I, jeśli spojrzymy na liczby, pracy rzeczywiście było sporo. Przez 9 miesięcy działania programu piotrkowski MOPR wydał decyzje o przyznaniu świadczeń dla 5129 piotrkowskich rodzin, co przekłada się na 7736 dzieci. Na ten cel wypłacono łącznie 31 milionów 346 tysięcy 962 złote. Jak zapewnia kierownik, pracownicy MOPR-u do tej pory nie sygnalizowali przypadków marnotrawienia środków finansowych z tytułu programu oraz konieczności zmiany formy świadczenia na bony towarowe.

 

Warto dodać, że z dniem 1 stycznia w życie weszła ustawa o wsparciu kobiet w ciąży i rodzin „Za życiem”. W jej ramach każdej rodzinie, „z tytułu urodzenia się żywego dziecka z ciężkim i nieodwracalnym upośledzeniem albo nieuleczalną chorobą zagrażającą życiu”, przysługuje jednorazowo świadczenie w wysokości 4000 złotych. Wniosek o wypłatę jednorazowego świadczenia osoba uprawniona (matka lub ojciec dziecka, opiekun prawny lub opiekun faktyczny) będzie mogła złożyć w terminie 12 miesięcy od dnia narodzin dziecka – pod warunkiem, że dołączy odpowiednie zaświadczenia od lekarza (szczegóły TUTAJ). Jak jednak udało nam się ustalić, do tej pory do Zespołu Świadczeń Rodzinnych piotrkowskiego MOPR-u nie trafił póki co żaden wniosek o przyznanie wsparcia.

 


Zainteresował temat?

3

6


Komentarze (51)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)10.01.2017 13:38

Na każde dziecko w rodzinie wielodzietnej, i przy dochodzie ponizej 800 zł również na pierwsze czy jedno. Po tych wszystkich komentarzach widać wielką, delikatnie mówiąc zazdrość, a czy ktoś zazdrości wychowywania np. 3, 4, 5 dzieci? Czy ktoś z Was wie z czym borykają się rodziny i to nie patologiczne, które podjęły się trudu wychoeania, żeby miał kto pracować na Wasze też emerytury. Zresztą tak narzekacie na pomoc polskiego rządu, a nie komentuje cię pomocy rządów innych państw na dzieci również polskim rodzinom.

1014


wlodek ~wlodek (Gość)10.01.2017 20:44

Po co teraz robić i tyrać jak kase dają za dzieci? Ja tak dobrze jak tera nie miałem dlatego chwale Pis jak moge. Ojciec mi mówił rze tak było za komuny tylko do roboty ganiali. A tera to jest nawet lepiej bo nie ganiajom

04


Witek ~Witek (Gość)10.01.2017 20:00

Program 500+ to gwóźdź do trumny PIS bo ja z rodziną i znajomymi nie zagłosujemy więcej na nich bo dzielą społeczeństwo kiedy jedni dostaja reszta ponosi tego koszty na każdym kroku a na to zgody nie ma .Rozdawanie kasy na alkohol i nieróbstwo to patologia.Dlaczego rząd chcąc pomóc rodzinom nie wprowadził zerowego vat co z dziećmi związane sa zakupy to było by sprawiedliwe .Znam taką parę maja na prochy i marychę mając troje dzieci a oni nie pracują i to ma być dobrze ?

33


obiektyw ~obiektyw (Gość)10.01.2017 19:58

500+ miał z założenia wracać do budżetu.Wracac wraca ale do portugalskiego,niemieckiego.Druga Grecja jak nic.

13


Maryńka ~Maryńka (Gość)10.01.2017 12:35

Pani premier Szydło. Pamiętam wyraźnie jak obiecywała pani 500 zł na każde dziecko. Ja jako samotna matka mająca małe dochody liczyłam że to 500 zł bardzo mi pomoże. Nic z tego okazało się że mi i mojemu synkowi 500 zł się nie należy , chociaz ledwo nam starcza na życie. Czuję się oszukana przez panią! Jak można tak w żywe oczy publicznie kłamać w telewizji??

2812


mama ~mama (Gość)10.01.2017 19:13

Ja mam 2 dzieci, ale nam się 500zł na pierwsze dziecko nie należy, bo dochody nieznacznie przekraczają próg. Obydwoje od lat uczciwie pracujemy na to państwo, ale niestety pieniądze należą się patologii, która nigdy nie pójdzie do pracy i większość z ich dzieci prawdopodobnie też, bo tak będą wychowane! Gdzie tu sprawiedliwość? Znam wiele takich rodzin jak nasza i wszyscy czujemy się pokrzywdzeni, że skoro sobie radzimy to nic nam się od państwa nie należy. Próg przekraczamy naprawdę o niewiele - nie mamy luksusów, płacimy rachunki, spłacamy kredyty, nasze dzieci chodzą do szkoły i nam by się taka pomoc przydała - na pewno nie przepilibyśmy tych pieniędzy jak wspominane niżej mamusie i tatusiowie z patologii a ich dzieci jak chodziły brudne i głodne tak chodzą... Czy nie można tego dodatku dać rodzinom uczciwie pracującym? Takie 500 plus do pensji może zachęciło by więcej osób do podjęcia pracy, bo jeżeli dostają to za darmo to po co iść pracować?

40


Gość ~Gość (Gość)10.01.2017 19:12

Program porażka a nie 500+.Zabrali mi śmieszne 48 zł rodzinnego na pieluchy bo mi dochód przekroczyło o 3 zł.A drugi dostaje bo ma płaconą podstawę a reszta pod stołem.Masz jedynaka i juz na starcie jest gorsze według tego programu.Narobić dzieci to nie problem.Mam nadzieję że ten program szybko zniknie,a ci którzy się teraz smieją z tych co pracują pójdą do łopaty.Nie mogę patrzeć jakie osoby dostają te pieniądze...38lat-3 miesiące przepracowane w życiu bo Mops Gops itd

13


Pipi ~Pipi (Gość)10.01.2017 17:18

Jak widze tych pastuchów zapijaczonych i menelki z Sulejowskiej to krew zalewa-dajta im po 1000 a nie po 500,wtedy nie będą chleli piwa i winka za zasiłek ale gorzałe i to taką z banderolą a nie od cwaniary Hery.Gdzie jest MOPR???i co oni wogóle robią???

121


lider ~lider (Gość)10.01.2017 16:09

Zastanawiam się, czy obliczalna jest kwota jaką zaoszczędzi budżet na obniżeniu rent i emerytur esbeckich mieszkańców Piotrkowa.

46


Manolo ~Manolo (Gość)10.01.2017 14:30

po co robić jak kasę dają za dzieci i z pomocy społecznej i jeszcze z darów hehe. Niech głupki robiom

108


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat