Remont mostu jednak od 3 lipca

Utworzono: Wtorek, 02 lipca 2013 16 2637
Nie od dzisiaj, jak informowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a dopiero od jutra (3 lipca) rozpocznie się remont mostu w Sulejowie na krajowej „dwunastce”.

- Odebrane zostało tymczasowe oznakowanie. Od piątej rano 3 lipca będzie zamknięta część jezdni w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Ruch będzie odbywał się wahadłowo - mówi podinsp. Artur Szczegielniak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Podróżujący drogą krajową nr 12 przez region piotrkowskie muszą liczyć się ze sporymi korkami. Chętni mogą także skorzystać z proponowanych przez GDDKiA objazdów. Jeżeli jedziemy na wschód – to drogą S8 udajemy się do Tomaszowa i tam skręcamy w drogę nr 48 w kierunku Radomia. Natomiast, jeżeli jedziemy w stronę południową, czy południowo-wschodnią, możemy dojechać drogą krajową nr jeden np. do Radomska i w kierunku dalszych części województwa świętokrzyskiego przejechać drogą krajową nr 42.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (16)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

alek ~alek (Gość)03.07.2013 17:32

jak długi jest teraz korek od strony kielc?

00


Zmeczony_korkami_z_powodu_mostu ~Zmeczony_korkami_z_powodu_mostu (Gość)03.07.2013 13:54

Cóż jak dzwoniłem do GDDKiA o/Łódź z prośbą jak mam sobie to objechać by nie stać codziennie w korku to niestety pani nie była mi w stanie pomóc, to samo w centrali w Warszawie. Oczywiście dobrze wiem, że można jechać do Smardzewic lub Przedborza, świetna sprawa na codzienne dojazdy:-) Najlepsze jest to, że dowiedziałem się w Łodzi, że to Warszawa ustala co i jak czyli to ich wina, że będą korki (dlatego, że nie ma tymczasowej przeprawy), a w Warszawie dowiedziałem się, że to wina Łodzi bo Warszawa daje tylko pieniądze:-) Wniosek jest taki, że to obywatelu po prostu tylko Twoja wina, że musisz stać w korku. Chciałeś to masz, a teraz nie marudź i grzecznie w korek się ustawiaj jak wszyscy:-)

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga03.07.2013 13:33

"ddd" napisał(a):
a moim zdaniem, to potrzebny jest drugi most na Pilicy, taki chociażby do 3,5t - jako alternatywa dla tego co jest teraz remontowany.

I to jest słuszna koncepcja! Kilka lat temu m.in. posłanka Radziszewska lansowała pomysł odbudowy mostu na Pilicy między Łęgiem Ręczyńskim a Skotnikami. Miał tam stanąć stalowy most, który zdemontowano z DW785 w Maluszynie, gdzie, również na Pilicy, wybudowano nowy most. Niestety, sprawa znowu skończyła się niczym. Tak wyglądał ten stary most: http://www.promost.wroc.pl/images/stories/realizacje/drogowe/maluszyn2/maluszyn01.jpg

Komentarz był edytowany przez autora: 03.07.2013 13:37

00


luzik ~luzik (Gość)03.07.2013 13:07

Czy to prawda, że w wyniku "remontu" jezdnia zostanie poszerzona aż o prawie 30 cm ???
Jeśli tak, to rzeczywiście ten remont jest STRASZNIE potrzebny.
I jeszcze jedno: wydane na remont prawie 3 miliony zł podzielić na 30 cm i wyjdzie, że ten ten jeden centymetr szczęścia będzie nas kosztował niecałe 100 tysięcy złociszów. Brawo !!!

00


Sonny Boy Williamson ~Sonny Boy Williamson (Gość)03.07.2013 12:45

"godzina" napisał(a):
Jest godzina 11 a korek od Piotrkowa w kierunku Sulejowa wynosi ok 3.5km a co będzie o 14 i w późniejszych godzinach.


Jak widzisz niektórym jest wszystko jedno, a nawet potrafią jeszcze do...ć tym, którzy widzą nieprawidłowości i je krytykują, bo choćby utrudnia im to mocno pracę i funkcjonowanie (jak wiadomo czas to pieniądz). Nie rozumiem naprawdę niektórych matołów - czy to jest jakaś złośliwość, czy po prostu podłość? Dlatego też zawsze władza (jakakolwiek, byle odrobinę cwana) zmanipuluje to społeczeństwo i wetknie każdy dowolny kit. Pojawia się też drugi aspekt tego problemu - brak jedności - no i przez to też władza robi, co chce.
Przez ten brak jedności Sulejów jest udupiony na całego - choćby patrząc na problem ze składowiskiem odpadów na wapiennikach - kilka osób walczy, a reszta ma to w d... Czy nie potrafią zrozumieć, że ich też to dotyczy i to jak bardzo dotyczy? Jak na te prymitywne festyny z disko polo to całe tłumy przyszły, ale powalczyć o to, żeby nie narobili bałaganu w Sulejowie to już nie. Skołtunione społeczeństwo!

00


Sonny Boy Williamson ~Sonny Boy Williamson (Gość)03.07.2013 12:31

"P51" napisał(a):
Tobie nie można zarzucić pomysłowości...
WSZYSTKIE remonty drogowe planuje się na miesiące letnie. Wtedy ( przynajmniej statystycznie) występuje najwięcej dni słonecznych,suchych, z temperaturą sprzyjającą pracom drogowym ( niskie prawdopodobieństwo mrozu ;-> ).
Inaczej jest tylko wtedy,gdy remont planowany jest na dłużej niż rok. A tutaj słyszę,że remont ten ma trwać do listopada...


Zastanawiam się tylko nad tym "do listopada" - ale którego roku? Bo ja słyszałem, że ze względu na opóźnienia przedłużono termin do maja przyszłego roku - tą wersję słyszałem jakiś miesiąc temu. I raczej przekazywała mi tą informację osoba dość dobrze poinformowana.
No, ale oficjalna informacja brzmi: "do listopada, a może będziemy tacy super cacy i skończymy nawet wcześniej", np. w czerwcu.

00


ddd ~ddd (Gość)03.07.2013 12:20

a moim zdaniem, to potrzebny jest drugi most na Pilicy, taki chociażby do 3,5t - jako alternatywa dla tego co jest teraz remontowany.

00


YARO YAROranga03.07.2013 11:38

"mistrz" napisał(a):
Jak zawsze roboty drogowe na tym odcinku rozpoczynane są w wakacje


Czy uważasz, że remont przeprowadzony zimą, wiosną lub jesienią byłby mniej uciążliwy dla kierowców?

00


godzina ~godzina (Gość)03.07.2013 11:03

Jest godzina 11 a korek od Piotrkowa w kierunku Sulejowa wynosi ok 3.5km a co będzie o 14 i w późniejszych godzinach.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga03.07.2013 09:17

"P51" napisał(a):
Tobie nie można zarzucić pomysłowości...
WSZYSTKIE remonty drogowe planuje się na miesiące letnie. Wtedy ( przynajmniej statystycznie) występuje najwięcej dni słonecznych,suchych, z temperaturą sprzyjającą pracom drogowym ( niskie prawdopodobieństwo mrozu ;-> ).
Inaczej jest tylko wtedy,gdy remont planowany jest na dłużej niż rok. A tutaj słyszę,że remont ten ma trwać do listopada...

Nie do listopada, tylko

Cytuję:
Finał prac planowany jest dopiero na koniec listopada.

: http://www.epiotrkow.pl/news/Czas-na-remont-mostu-w-Sulejowie,15491 Faktycznie, październik i listopad to według statystyk najbardziej słoneczne, suche i ciepłe miesiące w naszym pięknym kraju. Ten remont powinien zostać rozpoczęty 1. maja. A niewybudowanie mostu tymczasowego przy tak dużym natężeniu ruchu to skandal i totalne lekceważenie kierowców i mieszkańców Sulejowa i okolic! A swoją drogą, czy wiecie w jakim miesiącu w Polsce układa się najwięcej asfaltu na drogach? Ktoś powiedział w październiku? Brawo - to jesty prawidłowa odpowiedź.

00


kontakt

Społeczność