Remont mostu jednak od 3 lipca

Strefa FM Utworzono: Wtorek, 02 lipca 201316 3779
Nie od dzisiaj, jak informowała Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, a dopiero od jutra (3 lipca) rozpocznie się remont mostu w Sulejowie na krajowej „dwunastce”.

- Odebrane zostało tymczasowe oznakowanie. Od piątej rano 3 lipca będzie zamknięta część jezdni w kierunku Piotrkowa Trybunalskiego. Ruch będzie odbywał się wahadłowo - mówi podinsp. Artur Szczegielniak, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim.

Podróżujący drogą krajową nr 12 przez region piotrkowskie muszą liczyć się ze sporymi korkami. Chętni mogą także skorzystać z proponowanych przez GDDKiA objazdów. Jeżeli jedziemy na wschód – to drogą S8 udajemy się do Tomaszowa i tam skręcamy w drogę nr 48 w kierunku Radomia. Natomiast, jeżeli jedziemy w stronę południową, czy południowo-wschodnią, możemy dojechać drogą krajową nr jeden np. do Radomska i w kierunku dalszych części województwa świętokrzyskiego przejechać drogą krajową nr 42.

(Strefa FM)


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

alek ~alek (Gość)03.07.2013 17:32

jak długi jest teraz korek od strony kielc?

00


Zmeczony_korkami_z_powodu_mostu ~Zmeczony_korkami_z_powodu_mostu (Gość)03.07.2013 13:54

Cóż jak dzwoniłem do GDDKiA o/Łódź z prośbą jak mam sobie to objechać by nie stać codziennie w korku to niestety pani nie była mi w stanie pomóc, to samo w centrali w Warszawie. Oczywiście dobrze wiem, że można jechać do Smardzewic lub Przedborza, świetna sprawa na codzienne dojazdy:-) Najlepsze jest to, że dowiedziałem się w Łodzi, że to Warszawa ustala co i jak czyli to ich wina, że będą korki (dlatego, że nie ma tymczasowej przeprawy), a w Warszawie dowiedziałem się, że to wina Łodzi bo Warszawa daje tylko pieniądze:-) Wniosek jest taki, że to obywatelu po prostu tylko Twoja wina, że musisz stać w korku. Chciałeś to masz, a teraz nie marudź i grzecznie w korek się ustawiaj jak wszyscy:-)

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga03.07.2013 13:33

"ddd" napisał(a):
a moim zdaniem, to potrzebny jest drugi most na Pilicy, taki chociażby do 3,5t - jako alternatywa dla tego co jest teraz remontowany.

I to jest słuszna koncepcja! Kilka lat temu m.in. posłanka Radziszewska lansowała pomysł odbudowy mostu na Pilicy między Łęgiem Ręczyńskim a Skotnikami. Miał tam stanąć stalowy most, który zdemontowano z DW785 w Maluszynie, gdzie, również na Pilicy, wybudowano nowy most. Niestety, sprawa znowu skończyła się niczym. Tak wyglądał ten stary most: http://www.promost.wroc.pl/images/stories/realizacje/drogowe/maluszyn2/maluszyn01.jpg

Komentarz był edytowany przez autora: 03.07.2013 13:37

00


luzik ~luzik (Gość)03.07.2013 13:07

Czy to prawda, że w wyniku "remontu" jezdnia zostanie poszerzona aż o prawie 30 cm ???
Jeśli tak, to rzeczywiście ten remont jest STRASZNIE potrzebny.
I jeszcze jedno: wydane na remont prawie 3 miliony zł podzielić na 30 cm i wyjdzie, że ten ten jeden centymetr szczęścia będzie nas kosztował niecałe 100 tysięcy złociszów. Brawo !!!

00


Sonny Boy Williamson ~Sonny Boy Williamson (Gość)03.07.2013 12:45

"godzina" napisał(a):
Jest godzina 11 a korek od Piotrkowa w kierunku Sulejowa wynosi ok 3.5km a co będzie o 14 i w późniejszych godzinach.


Jak widzisz niektórym jest wszystko jedno, a nawet potrafią jeszcze do...ć tym, którzy widzą nieprawidłowości i je krytykują, bo choćby utrudnia im to mocno pracę i funkcjonowanie (jak wiadomo czas to pieniądz). Nie rozumiem naprawdę niektórych matołów - czy to jest jakaś złośliwość, czy po prostu podłość? Dlatego też zawsze władza (jakakolwiek, byle odrobinę cwana) zmanipuluje to społeczeństwo i wetknie każdy dowolny kit. Pojawia się też drugi aspekt tego problemu - brak jedności - no i przez to też władza robi, co chce.
Przez ten brak jedności Sulejów jest udupiony na całego - choćby patrząc na problem ze składowiskiem odpadów na wapiennikach - kilka osób walczy, a reszta ma to w d... Czy nie potrafią zrozumieć, że ich też to dotyczy i to jak bardzo dotyczy? Jak na te prymitywne festyny z disko polo to całe tłumy przyszły, ale powalczyć o to, żeby nie narobili bałaganu w Sulejowie to już nie. Skołtunione społeczeństwo!

00


Sonny Boy Williamson ~Sonny Boy Williamson (Gość)03.07.2013 12:31

"P51" napisał(a):
Tobie nie można zarzucić pomysłowości...
WSZYSTKIE remonty drogowe planuje się na miesiące letnie. Wtedy ( przynajmniej statystycznie) występuje najwięcej dni słonecznych,suchych, z temperaturą sprzyjającą pracom drogowym ( niskie prawdopodobieństwo mrozu ;-> ).
Inaczej jest tylko wtedy,gdy remont planowany jest na dłużej niż rok. A tutaj słyszę,że remont ten ma trwać do listopada...


Zastanawiam się tylko nad tym "do listopada" - ale którego roku? Bo ja słyszałem, że ze względu na opóźnienia przedłużono termin do maja przyszłego roku - tą wersję słyszałem jakiś miesiąc temu. I raczej przekazywała mi tą informację osoba dość dobrze poinformowana.
No, ale oficjalna informacja brzmi: "do listopada, a może będziemy tacy super cacy i skończymy nawet wcześniej", np. w czerwcu.

00


ddd ~ddd (Gość)03.07.2013 12:20

a moim zdaniem, to potrzebny jest drugi most na Pilicy, taki chociażby do 3,5t - jako alternatywa dla tego co jest teraz remontowany.

00


YARO ~YARO (Gość)03.07.2013 11:38

"mistrz" napisał(a):
Jak zawsze roboty drogowe na tym odcinku rozpoczynane są w wakacje


Czy uważasz, że remont przeprowadzony zimą, wiosną lub jesienią byłby mniej uciążliwy dla kierowców?

00


godzina ~godzina (Gość)03.07.2013 11:03

Jest godzina 11 a korek od Piotrkowa w kierunku Sulejowa wynosi ok 3.5km a co będzie o 14 i w późniejszych godzinach.

00


Piotrkowianin Piotrkowianinranga03.07.2013 09:17

"P51" napisał(a):
Tobie nie można zarzucić pomysłowości...
WSZYSTKIE remonty drogowe planuje się na miesiące letnie. Wtedy ( przynajmniej statystycznie) występuje najwięcej dni słonecznych,suchych, z temperaturą sprzyjającą pracom drogowym ( niskie prawdopodobieństwo mrozu ;-> ).
Inaczej jest tylko wtedy,gdy remont planowany jest na dłużej niż rok. A tutaj słyszę,że remont ten ma trwać do listopada...

Nie do listopada, tylko

Cytuję:
Finał prac planowany jest dopiero na koniec listopada.

: http://www.epiotrkow.pl/news/Czas-na-remont-mostu-w-Sulejowie,15491 Faktycznie, październik i listopad to według statystyk najbardziej słoneczne, suche i ciepłe miesiące w naszym pięknym kraju. Ten remont powinien zostać rozpoczęty 1. maja. A niewybudowanie mostu tymczasowego przy tak dużym natężeniu ruchu to skandal i totalne lekceważenie kierowców i mieszkańców Sulejowa i okolic! A swoją drogą, czy wiecie w jakim miesiącu w Polsce układa się najwięcej asfaltu na drogach? Ktoś powiedział w październiku? Brawo - to jesty prawidłowa odpowiedź.

00


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat