Radni Moszczenicy uchwalili przyszłoroczny budżet

ePiotrkow Utworzono: Piątek, 30 grudnia 20166 4011
Władze gminy dalej chcą inwestować w infrastrukturę i oświatę. Ostatnia sesja w tym roku odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Moszczenicy. - Jest to kolejny budżet prorozwojowy i cieszę się, że został przyjęty jednogłośnie - mówił po głosowaniu wójt Marceli Piekarek.

- Ten budżet to nasza wspólna praca, zarówno radnych, jak i władzy wykonawczej. Będziemy nad nim pracować przez cały przyszły rok i zrobimy wszystko, by wydane pieniądze jak najlepiej przysłużyły się mieszkańcom naszej gminy. Dochody zaplanowaliśmy na poziomie 46,7 mln złotych, a wydatki powinny zamknąć się w kwocie 49,7 mln zł. Złożyliśmy wiele wniosków na dofinansowanie zewnętrzne i czekamy na wyniki konkursów. Mamy nadzieję, że również te pieniądze zasilą gminną kasę. Chcemy kontynuować remonty dróg - i te na drogach lokalnych, jak i duże inwestycje m.in dokończyć remont drogi łączącej drogę krajowa nr 91 z drogą wojewódzką nr 716. Staramy się o dofinansowanie planowanej modernizacji sieci wodno-kanalizacyjnej oraz stacji uzdatniania wody. Planujemy też pozyskać pieniądze na przebudowę i remont kolejnych budynków oświatowych - zapewniał radnych wójt Piekarek.

Łącznie na przyszłoroczne inwestycje zaplanowano w budżecie gminy ponad 6 milionów 700 tysięcy złotych.


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (6)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

miś ~miś (Gość)01.01.2017 13:24

Jarosty niedlugo przyćmią Piotrków. Wiadomo dlaczego.

10


sklave sklaveranga31.12.2016 19:53

Coś mnie się wydaje że w tej Moszczenicy więcej pieniędzy na inwestycje przeznaczają jak w Piotrkowie. Niepokoi mnie tylko jedno, że to tylko kilkanaście procent ze wszystkich planowanych wydatków. Czyżby urzędasy aż tyle pieniędzy zżerały? No bo parzcież oświata, służba zdrowia, policja to jest broszka państwa. Wójt, prezydent miasta nie musi zarabiać co miesiąc kilkanaście tysięcy złotych i jeszcze duże premie inkasować. 3000 złotych brutto to powinno być maksymalne wynagrodzenie dla nich. Więcej na http://sklave.manifo.com/

21


dron88 ~dron88 (Gość)31.12.2016 14:42

Zwłaszcza od kilku lat buduje się "Betonowe Układy"

11


Mieszkaniec ~Mieszkaniec (Gość)31.12.2016 13:53

W naszej gminie naprawdę od kilku lat widać że stale coś się buduje

32


Reko ~Reko (Gość)31.12.2016 13:30

Dobra robota panie Wójcie

32


dron88 ~dron88 (Gość)30.12.2016 21:42

Nie wygląda mi to na uchwalanie budżetu.
Wydaję mi się że to "Nocna zmiana 3"

23


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat