Przerwa w pracy sędziów. "To nie protest"

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 20 kwietnia 201713 3599
W czwartkowe południe nastąpi około półgodzinna przerwa w pracy sędziów sądów okręgowych i rejonowych. W obiegu medialnym funkcjonuje przekonanie, że przerwa ma formę strajku czy protestu. Sami sędziowie takie informacje zdecydowanie dementują. - Przerwa jest spowodowana koniecznością pojawienia się na zgromadzeniu ogólnym sędziów danego sądu, a żadna sprawa nie zostanie odwołana - mówi Agnieszka Leżańska, rzecznik Sądu Okręgowego w Piotrkowie.

Będzie to się wiązało z półgodzinną przerwą w ewentualnych sesjach wyznaczonych w dniu dzisiejszym. Proszę wszystkie osoby, które mają w tym czasie wyznaczone sprawy w sądzie, o wyrozumiałość. Na pewno sędziowie będą starali się, by przerwa była jak najkrótsza i aby osoby, które dzisiaj są w sądzie, tej przerwy nie odczuły - tłumaczy rzecznik. Sędziowie w czasie zebrania będą wybierać swoich przedstawicieli do "Forum współpracy przedstawicieli samorządu sędziowskiego".

 

Dodajmy, że sędziowie oraz opozycyjni politycy od dawna krytykują proponowane przez obóz rządzący zmiany w wymiarze sprawiedliwości - w tym o ustawie o Krajowej Szkole Sądownictwa i Prokuratury czy Krajowej Radzie Sądownictwa. Pojawiają się zarzuty, że postulowane przez rząd reformy mogą upolitycznić judykatywę i stanowią atak na niezawisłość sądów. 


Zainteresował temat?

2

2


Komentarze (13)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

podsłyszane u barbera ~podsłyszane u barbera (Gość)20.04.2017 19:31

Oj, sędziowie na pewno dziś w piotrkowskim sądzie nie próżnowali. Nie strajkowali ani nie prowadzili żadnego protestu.
U fryzjera można usłyszeć, że sędzia dzisiaj w pył rozniosła redaktora - samozwańca.

92


Zanzi ~Zanzi (Gość)21.04.2017 07:35

Niezawisłość sądów to już dawno można między bajki włożyć. A drugą bolączką są często pozbawione sensu i logiki wyroki sądowe. Wielu sędziów uważa się za bogów, a to niestety zwykli ludzie, często omylni, słabi, przekupni...

34


ace ~ace (Gość)20.04.2017 20:16

Anie można było przeprowadzić zebrania po godzinach urzędowania ?Czy było by to złamanie prawa pracy?

01


Certyf ~Certyf (Gość)20.04.2017 17:06

Ludzi mają za głupków kakściarze.

90


zzzz ~zzzz (Gość)20.04.2017 16:26

Większość z nich i tak nie była w pracy więc taka mini przerwa to luzik

60


Siara ~Siara (Gość)20.04.2017 12:25

Robić się nie chce?

135


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc