Prokuratura w Piotrkowie wszczęła śledztwo w sprawie znieważenia prezydenta Polski

ePiotrkow Utworzono: Czwartek, 16 lutego 201799 13641
Prokuratura Rejonowa w Piotrkowie Trybunalskim wszczęła śledztwo w sprawie ewentualnego znieważenia prezydenta Polski. Czynu tego miał się dopuścić mieszkaniec naszego miasta.

Zawiadomienie w tej sprawie wpłynęło do prokuratury w grudniu 2016 r., a złożył je właściciel lokalnego portalu internetowego.

 

W zawiadomieniu czytamy o uzasadnionym podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez jednego z mieszkańców Piotrkowa, który na portalu społecznościowym miał zamieścić wpisy znieważające prezydenta RP i innych wysokich rangą funkcjonariuszy państwa.

 

- W styczniu zawiadamiający został przesłuchany. Następnie wszczęte zostało śledztwo o przestępstwo z art. 135 par. 2 Kodeksu karnego („publiczne znieważenie prezydenta RP”). Przestępstwo to zagrożone jest karą do 3 lat pozbawienia wolności – informuje nas Sławomir Kierski, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Piotrkowie.

 

To dopiero początek śledztwa. Jak wynika z naszych ustaleń, postępowanie musi trochę potrwać, na pewno nie zakończy się w ciągu 3 miesięcy. Niewykluczone, że powołani zostaną biegli, którzy wypowiedzą się, czy mieszkaniec Piotrkowa, który miał się dopuścić czynu, rzeczywiście użył słów obraźliwych. Nie można również wykluczyć, że prokuratura zwróci się do osób, które miał znieważyć mieszkaniec (czyli m.in. prezydenta Andrzeja Dudy) z pytaniem czy poczuli się urażeni.


Zainteresował temat?

13

13


Komentarze (99)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Louis ~Louis (Gość)17.02.2017 18:54

Na podstawie obowiązujących w Polsce przepisów wiadomo, że włos z głowy Dawidowi nie spadnie. Prokuratura nie dopatrzy się tutaj znamion przestępstwa. Szeryf z Szewskiej znowu będzie miał się z pyszna.

60


adie ~adie (Gość)18.02.2017 13:18

W piątek 17 lutego do sądu w Piotrkowie wpłynęły 4 pozwy w sprawach karnych i z powództwa cywilnego. Prawnicy tych osób żądają od Mariusza Beeee pokaźnego. zadośćuczynienia, przeprosin na łamach lokalnej prasy i oczywiście pokrycia kosztów procesowych. Najbardziej zależy im jednak na skazaniu go z paragrafów kodeksu postępowania karanego. Ten człowiek skończy w więzieniu, gdzie zrobią mu wiadomo z czego, wiadomo jaką epokę.

51


wood ~wood (Gość)19.02.2017 01:17

Świetne jedzonko, wyborne napitki i fajna muza za całkiem rozsądne pieniążki.

Komentarz był edytowany przez autora: 19.02.2017 01:25

bambaryła.JPG

30


Marek ~Marek (Gość)17.02.2017 17:02

Z kim przegrał sądowe procesy o oszczerstwa donosiciel: była reporterka TV miejskiej, dyr. OSiR, rzecznik prasowy prezydenta, prezydent, kilku urzędników. Nikt się tym nie chwali, żeby nie promować tego portalu internetowego i niedziennikarza. A lista jest długa i będzie jeszcze dłuższa. Za kwartał skończy na ulicy, śpiąc w kartonie. 3 tys. na dom dziecka komornik ściągał z niego przez rok. Skończy się tym, że prokuratura i policja pozwą go za fałszywe donosy. A osądzony zostanie w sądzie, z którego sędziów znieważał. Okrutny koniec.

71


wujaszek Wania ~wujaszek Wania (Gość)18.02.2017 18:02

Jeżeli procesy sądowe wykończą tego pana jako dziennikarza, to przecież z głodu on nie umrze. Jest poetą i będzie żył z poezji. Oto próbka jego twórczości literackiej.
GANGRENA
Moje płuca są zakażone.
Moja wątroba jest zakażona.
Mój mózg jest zakażony.
Moja krew jest zakażona.
Moja skóra jest zakażona.
Moje jelita są zakażone.
Moje mięśnie są zakażone.
Moje oczy są zakażone.
Moje zęby są zakażone.
Moja ręka jest zakażona.
(.......)
Moje płuca gniją.
Moja wątroba gnije.
Mój mózg gnije.
Moja krew gnije.
Moja skóra gnije.
Moje jelita gniją.
Moje mięśnie gniją.
Moje oczy gniją.
Moje zęby gniją.
Moja ręka gnije.

43


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)18.02.2017 14:37

A gdzie jest "Matka Kurka" słynny decydent ciemnego ludu, który rozszyfrował Komora jako "Sąd: bloger obraził prezydenta Komorowskiego, nazywając go ruskim cwelem" nie będę cytował innych epitetów tego pisowego trola- bronionego przez ówczesna opozycję czyli pis.To obrazuje stan UMYSŁU TROLI- http://www.fronda.pl/a/matka-kurka-stauffenberg-o-przodkach-michnika-i-komorowskiego-nieslychany-motloch-tak-wielu-zydow-i-mieszancow,53748.html

11


czas ~czas (Gość)18.02.2017 12:13

Szybciej niż myśli, B. wyląduje na śmietniku dziennikarstwa. Czyli tam, gdzie jest jego miejsce.

40


Ewapt ~Ewapt (Gość)18.02.2017 01:08

Słuchajcie, w piątek 17 lutego byłam akurat niechcący świadkiem, jak w piotrkowskim sądzie mecenas składał w imieniu kilku osób akt oskarżenia przeciwko autorowi donosów do prokuratury oraz dodatkowo pozew o ochronę dóbr osobistych tych osób. Są to szeroko znane w Piotrkowie osoby zaufania publicznego, zajmujące się wyjątkowo ważną i odpowiedzialną pracą.

62


Robson ~Robson (Gość)18.02.2017 10:43

Nie jestem już żaden smarkacz,
Łeb mam pokryty siwizną.
Nie zagłosuję na Dudę
Bo zbyt cię kocham Ojczyzno!
Skąd wiem, że wybór niedobry?
Nie wierzę w zmianę oblicza
Nie chcę powrotu Ziobry,
I teczek Macierewicza.
Na Dudę nie oddam głosu!
Pamiętam, Jarka premierem,
I kpiny z demokracji
I koalicję z Lepperem.
Nie chcę mieć znów premiera
Co straszy Ruskiem i Żydem
Co ciągle dzieli Polaków
I może zaszczuć jak Blidę.
Za kłamstwa i pomówienia,
Prawdę, mgłą sztuczną okrytą
Za skłócanie rodaków
Za IV Rzeczpospolitą.
Za "Tusk ma krew na rękach",
A memu Bratu Chwała!
Za wrzaski nad trumnami
I nogę generała!
Za propagandę, która nie łączy, ale dzieli.
Za żądania pomników z kieszeni obywateli!
Za marsze z pochodniami,
Jazdę "po trupach do celu",
Za negowanie wyborów
I PROFANACJĘ WAWELU!!!!
Dziś w duszy mej zakamarkach
Odkrywam decyzji sedno:
Nie chce powrotu PiS-u,
Bo nie jest mi wszystko jedno!
Autor Wojciech Dąbrowski.

52


gość ~gość (Gość)17.02.2017 22:49

Dziś w piątek 17-tego lutego (całkiem przypadkowo) widziałam w piotrkowskim sądzie, jak adwokat składał akt oskarżenia przeciwko M.B. oraz pozew o ochronę ich dóbr osobistych - oj, będzie się działo, bo to są baaaardzo znane osoby, wykonujące tutaj baaaaaardzo ważne obowiązki.
Szczegóły (być może?) w Gazecie Trybunalskiej.

51


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat