Prezydent i marszałkowie chcą wspólnie rewitalizować piotrkowskie Podzamcze

Strefa FM Utworzono: Czwartek, 16 lutego 201716 4265
Marszałek Witold Stępień, wicemarszałek Dariusz Klimczak oraz prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak podpisali umowę o partnerstwie na rzecz realizacji projektu "Rewitalizacja Terenów Podzamcza - Młode Stare Miasto w Piotrkowie Trybunalskim". Łączna wartość tego projektu to 28 milionów złotych, 22 miliony mają pochodzić z unijnej dotacji.

Ładuję galerię...

W ramach rewitalizacji tej części Piotrkowa ma zostać wyremontowany pustostan przy ulicy Wojska Polskiego 2, należący do województwa. Po modernizacji mają tam zostać przeniesione: Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim, fila Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Piotrkowie Trybunalskim, filia Regionalnego Ośrodka Adopcyjnego, filia Wojewódzkiego Biura Geodezji w Łodzi oraz Rejon Dróg Wojewódzkich w Piotrkowie Trybunalskim.

  - Przy okazji rewitalizacji Podzamcza możemy też rozwiązać problem swojego budynku, pozwoliłoby nam to zaoszczędzić na czynszu, który dzisiaj płacimy wynajmując pomieszczenia dla naszych instytucji - powiedział marszałek Witold Stępień

 - W ramach obchodów jubileuszu 800-lecia istnienia Piotrkowa, to miasto zasługuje na wszelkiego rodzaju porozumienia, które czynią je nowocześniejszym i piękniejszym. Działania rewitalizacyjne są jednymi z najbardziej pożądanych w całej Polsce i jednymi z najbardziej kosztownych, a dzięki podpisanemu porozumieniu mamy większe szanse na pozyskanie dotacji na ten cel. Chciałbym podziękować wszystkim tym dzięki którym, udało się podpisać ten dokument, czyli panu prezydentowi, radnym Rady Miasta oraz przewodniczącemu Sejmiku Województwa Łódzkiego Markowi Mazurowi, który bardzo o takie rozwiązanie zabiegał - dodał wicemarszałek Dariusz Klimczak.

Remont tego budynku miałby się rozpocząć w drugim kwartale 2017 roku i zakończyć w trzecim kwartale przyszłego roku, przebudowa ma kosztować ok. 6 milionów 700 tysięcy złotych, ponad 5 milionów złotych ma pochodzić z unijnej dotacji. O wiele więcej, bo 21 milionów złotych będzie kosztować realizacja pozostałych inwestycji, zaplanowanych i częściowo już zrealizowanych w ramach projektu Młode-Stare Miasto, czyli:

- Remont części wspólnych budynku przy ul. Zamurowej 10,
- Rewitalizacja Placu Zamkowego,
- Przebudowa ulicy Garncarskiej z budową ciepłociągu,
- Rewitalizacja Placu Niepodległości wraz z przedmurzem i iluminacją,
- Przebudowa ulicy Pereca,
- Remont części wspólnych budynków i zagospodarowanie podwórek przy ul. Garncarska 4/Zamurowa 16/Starowarszawska 5 oraz ul. Wojska Polskiego 29/31 wraz z remontem zabytkowej bramy poczty konnej,
- Remont zabytkowej klatki schodowej w budynku i zagospodarowanie podwórza przy Rynek Trybunalski 2,
- Remont budynku przy ul. Rycerskiej 11 (wraz z doprowadzeniem ciepłociągu), ul. Garncarskiej 13 (wraz z doprowadzeniem ciepła), ul. Zamurowej 1 i zagospodarowanie podwórek ww. nieruchomości,
- Remont części wspólnych budynku i przystosowanie parteru na cele społeczne przy ul. Starowarszawskiej 6,

 - To partnerstwo może w istotny sposób wpłynąć na wygląd naszego miasta, niektóre inwestycje już zrealizowaliśmy, ostatnie zaplanowane w ramach tego programu zakończyłyby się w ostatnim kwartale 2020 roku, to pokazuje, że myślimy perspektywicznie, cieszę się, że marszałek również i przy okazji dziękuję za wsparcie panom marszałkom i wszystkich członkom zarządu - powiedział prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.

Projekt ma szansę zostać dofinansowany w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020 (92% całkowitych kosztów realizacji, czyli prawie 22 mln złotych  - UE prawie 20,5 mln zł, budżet państwa ponad 1,5 mln zł). Łączny koszt jego realizacji jest szacowany na prawie 28 mln złotych. Konkurs ma zostać rozstrzygnięty jeszcze w tym roku, wtedy też dowiemy się, czy pieniądze na ten cel zostanę przyznane.


Zainteresował temat?

6

0


Komentarze (16)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Transerrr ~Transerrr (Gość)16.02.2017 14:46

zajmujecie się takimi sprawami i jest to dla was waż niejsze niż np przychodnie na dmowskiego stara przychodnia na wojska polskiego 1 niedokończony okulistyka stoi i niszczeje europa restauracja swieci w centrum miasta zamiast za to sie brac i inwestowac to zabieracie sie za cos co nikomu jest to az tak nie potrzebne sa wazniejsze sprawy w naszym miescie jak drogi przychodnie mieszkania dla mlodych zlobki przedszkola bo z naszego mista ludzi ubywa a w miescie postaja wszystkie placuwki prywatne takie jak gabinety banki i koscioly nic wiecej w tym miescie sie nie robi a jest tyle do roboty jak np ryczeczek droga tam droga od kauflandu do kostromskiej do swiatel zelazna ulica sikorskiego od cpn huzar do wiaduktu ale wladza wydaje kase na takie inwestycje gdzie ma stego kozysci a kto zainwestuje w jezioro bugaj za pare lat nie bedzie sladu po bugaju

176


Marcin Marcinranga17.02.2017 10:02

Niby fajna sprawa. Szkoda że jednocześnie wszystkie podatki pójdą w górę. Ludzie nas już nie stać na te wszystkie remonty. Miasto jest tak zadłużone że niedługo my mieszkańcy będziemy za wszystko płacić więcej niż w Warszawie itp.

102


his. ~his. (Gość)17.02.2017 09:12

Stawianie na dzisiejszych marszałków województwa to czysty.... hazard.

92


OKO ~OKO (Gość)16.02.2017 21:38

Tyle potrzeb w tym mieście dla mieszkańców, a forsę topi się w utopi - dla kogo - pytam się?

102


Piotrkowianin Piotrkowianinranga16.02.2017 16:15

Cytuję:
Rewitalizacja Placu Niepodległości wraz z przedmurzem i iluminacją,

Może znikną w końcu te kiczowate latarnie-kule sprzed I LO?

73


brocha ~brocha (Gość)16.02.2017 17:13

Piotrków w ruinie!

61


Witek ~Witek (Gość)16.02.2017 16:57

Co tu remontować wyburzyć i postawić od nowa będzie taniej iż pchanie kasy w ruinę

105


luzik luzikranga16.02.2017 16:05

Tak się rypie "unijne" fundusze! Tu nie ma mowy o żadnej rewitalizacji, to skok na kasę i budowanie pałaców dla administracji. Żenada.

Komentarz był edytowany przez autora: 16.02.2017 16:07

63


gosc ~gosc (Gość)16.02.2017 16:03

I bardzo dobrze. Wreszcie wscodnia część miasta zacznie żyć. Brawo!

133


Ep ~Ep (Gość)16.02.2017 15:17

Panie Prezydencie serdeczne gratulacje. Właśnie tak jak Pan to robi uciera się ryjki opozycji , w szczególności pisowskiej

511


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat