Prezydenci Polski i Węgier uczcili pamięć E. Sziklaya [GALERIA]

ePiotrkow Utworzono: Sobota, 25 marca 201736 16775
- Za swoją odwagę i determinację zapłacił życiem. Został w pamięci mieszkańców Piotrkowa i pamięci Polaków – tak o węgierskim pilocie Eugeniuszu Sziklay mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda. Prezydenci Polski i Węgier odsłonili na piotrkowskim lotnisku obelisk poświęcony pionierowi światowego spadochroniarstwa. A to wszystko w ramach Dni Przyjaźni obu państwa, które odbywają się w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

- Pamięć jego dzięki obeliskowi tu w Piotrkowie Trybunalskim nie tylko będzie wieczna, ale będzie trwała w duszach młodych pilotów i spadochroniarzy, którzy będą szli to samolotów, po to by zmierzyć się z fizyką, by zmierzyć się z przyrodą.

 

Eugeniusz Sziklay zginął w Piotrkowie w 1925 roku podczas testowania spadochronu. I tu spoczął na zawsze. Jego losy podczas uroczystości przedstawił dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej Jarosław Cempel.

 

 

 

 

Kim był E. Sziklay, dowiedz się więcej tutaj: http://www.epiotrkow.pl/news/Uczcza-pamiec-pioniera-spadochroniarstwa-,23221


Zainteresował temat?

7

4


Komentarze (36)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

brudger@o2.pl ~brudger@o2.pl (Gość)27.03.2017 14:41

a kto to jest k..wa ten Eugeniusz? Co za brednie? Na cmentarzach w Polsce jest wielu Włochów, Holendrów czy innej maści. Każdy czymś się zasłużył. Jeden zbudował boisko, drugi wykopał szambo, trzebi uszył spadochron i się na nim zabił. Do każdego będzie organizowana wizyta prezydentów za grube setki tysięcy złotych? Ja rozumiem że jest okazja podciągnąć koniunkturę w mieście ale naprawdę mogli już chociaż jakiś rozumny powód znaleźć - postawić pomnik powstańca węgierskiego walczącego z wyzyskiem polskich chłopów albo coś podobnego.

43


anty-pis ~anty-pis (Gość)25.03.2017 20:22

Goebelsowa pisu też się przywlokła?

714


kibic ~kibic (Gość)26.03.2017 14:59

czy ktoś również jak ja zauważył, ze prowdzący koncerty pan B.(nazwisko identyczne z nazwiskiem posiadacza gołębi z alternatywy 4) był pod wpływem czy mi sie wydawało ,.tak wogóle to mnie to nie obchodzi ale, chyba nie wypadało hi hi

35


Szatynka ~Szatynka (Gość)26.03.2017 10:34

Gdzie był dziś młody policjant z ruchu drogowego, co stał w piątek na Pl. Kościuszki? Widać bez niego wczoraj nie dawali sobie rady.

51


koham Pis ~koham Pis (Gość)26.03.2017 00:47

Koham PIS i siem tego niewstydzem, uwarzam rze to najleprzy żond na sfiecie !

815


Tusia ~Tusia (Gość)25.03.2017 20:20

Właśnie się dowiedziałam,że w Piotrkowie zginął węgier E.Sziklay o który to pozostała na zawsze w pamięci piotrkowian i polaków.
Pierwsze słyszę o kimś takim, ciekawe czy w Warszawie , Szczecinie, Szczebrzeszynie, albo innym wielkim czy mniejszym mieście ktoś słyszał to nazwisko?
Najważniejsze że został w pamięci POLAKÓW.Żenada, kto PANU DUDZIE PISZE TAKIE TEKSTY, czyżby inny wielki piotrkowianin, Antoni M.

1314


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)26.03.2017 17:54

Ciemny lud odpuscza i już wszystkiego nie kupuje, TERAZ BĘDZIE PRZYJAŹŃ POLSKO_GRECKA, WSZYSTKIE ZNAKI NA niebie na to skazują = Dziennik "Le Monde", który jeszcze w sobotę obawiał się, że "Europa różnych prędkości oddzieli wschód od zachodu", pisze w niedzielę na stronie internetowej, że "wbrew obawom", w rocznicę traktatu rzymskiego, nastrój w mieście i na spotkaniu przywódców "był dziwacznie spokojny". Również dlatego, że "polska premier Beata Szydło i jej grecki kolega Aleksis Cipras zgodzili się w końcu podpisać wspólną deklarację. I to z uśmiechem, choć jeszcze w przeddzień grozili, że będą psuć święto".

32


Opserwator ~Opserwator (Gość)25.03.2017 14:19

Nie głosowałem na niego ale po sposobie wypowiadania prezencji wykształceniu mógłby być dobrym prezydentem wszystkich Polaków a nie tylko tych których wskaże Kaczyński nie o to tu chodzi panie prezydeńcie kadencja się skończy a nie smak pozostanie w pamięci

1314


ares1 ~ares1 (Gość)26.03.2017 07:19

No proszę pan Chojniak pojawił się na lotnisku!!! Toż to szok!!! :)))

64


asd ~asd (Gość)25.03.2017 20:49

Panie Prezydentowe niczego sobie. Wszystko psuje jedna.

52


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc