Prezydenci Polski i Węgier uczcili pamięć E. Sziklaya [GALERIA]

ePiotrkow Utworzono: Sobota, 25 marca 201736 18890
- Za swoją odwagę i determinację zapłacił życiem. Został w pamięci mieszkańców Piotrkowa i pamięci Polaków – tak o węgierskim pilocie Eugeniuszu Sziklay mówił w sobotę prezydent Andrzej Duda. Prezydenci Polski i Węgier odsłonili na piotrkowskim lotnisku obelisk poświęcony pionierowi światowego spadochroniarstwa. A to wszystko w ramach Dni Przyjaźni obu państwa, które odbywają się w Piotrkowie.

Ładuję galerię...

- Pamięć jego dzięki obeliskowi tu w Piotrkowie Trybunalskim nie tylko będzie wieczna, ale będzie trwała w duszach młodych pilotów i spadochroniarzy, którzy będą szli to samolotów, po to by zmierzyć się z fizyką, by zmierzyć się z przyrodą.

 

Eugeniusz Sziklay zginął w Piotrkowie w 1925 roku podczas testowania spadochronu. I tu spoczął na zawsze. Jego losy podczas uroczystości przedstawił dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej Jarosław Cempel.

 

 

 

 

Kim był E. Sziklay, dowiedz się więcej tutaj: http://www.epiotrkow.pl/news/Uczcza-pamiec-pioniera-spadochroniarstwa-,23221


Zainteresował temat?

7

4


Komentarze (36)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

brudger@o2.pl ~brudger@o2.pl (Gość)27.03.2017 14:41

a kto to jest k..wa ten Eugeniusz? Co za brednie? Na cmentarzach w Polsce jest wielu Włochów, Holendrów czy innej maści. Każdy czymś się zasłużył. Jeden zbudował boisko, drugi wykopał szambo, trzebi uszył spadochron i się na nim zabił. Do każdego będzie organizowana wizyta prezydentów za grube setki tysięcy złotych? Ja rozumiem że jest okazja podciągnąć koniunkturę w mieście ale naprawdę mogli już chociaż jakiś rozumny powód znaleźć - postawić pomnik powstańca węgierskiego walczącego z wyzyskiem polskich chłopów albo coś podobnego.

43


anty-pis ~anty-pis (Gość)25.03.2017 20:22

Goebelsowa pisu też się przywlokła?

714


kibic ~kibic (Gość)26.03.2017 14:59

czy ktoś również jak ja zauważył, ze prowdzący koncerty pan B.(nazwisko identyczne z nazwiskiem posiadacza gołębi z alternatywy 4) był pod wpływem czy mi sie wydawało ,.tak wogóle to mnie to nie obchodzi ale, chyba nie wypadało hi hi

35


Szatynka ~Szatynka (Gość)26.03.2017 10:34

Gdzie był dziś młody policjant z ruchu drogowego, co stał w piątek na Pl. Kościuszki? Widać bez niego wczoraj nie dawali sobie rady.

51


koham Pis ~koham Pis (Gość)26.03.2017 00:47

Koham PIS i siem tego niewstydzem, uwarzam rze to najleprzy żond na sfiecie !

815


Tusia ~Tusia (Gość)25.03.2017 20:20

Właśnie się dowiedziałam,że w Piotrkowie zginął węgier E.Sziklay o który to pozostała na zawsze w pamięci piotrkowian i polaków.
Pierwsze słyszę o kimś takim, ciekawe czy w Warszawie , Szczecinie, Szczebrzeszynie, albo innym wielkim czy mniejszym mieście ktoś słyszał to nazwisko?
Najważniejsze że został w pamięci POLAKÓW.Żenada, kto PANU DUDZIE PISZE TAKIE TEKSTY, czyżby inny wielki piotrkowianin, Antoni M.

1314


Prawdziwy Polak ~Prawdziwy Polak (Gość)26.03.2017 17:54

Ciemny lud odpuscza i już wszystkiego nie kupuje, TERAZ BĘDZIE PRZYJAŹŃ POLSKO_GRECKA, WSZYSTKIE ZNAKI NA niebie na to skazują = Dziennik "Le Monde", który jeszcze w sobotę obawiał się, że "Europa różnych prędkości oddzieli wschód od zachodu", pisze w niedzielę na stronie internetowej, że "wbrew obawom", w rocznicę traktatu rzymskiego, nastrój w mieście i na spotkaniu przywódców "był dziwacznie spokojny". Również dlatego, że "polska premier Beata Szydło i jej grecki kolega Aleksis Cipras zgodzili się w końcu podpisać wspólną deklarację. I to z uśmiechem, choć jeszcze w przeddzień grozili, że będą psuć święto".

32


Opserwator ~Opserwator (Gość)25.03.2017 14:19

Nie głosowałem na niego ale po sposobie wypowiadania prezencji wykształceniu mógłby być dobrym prezydentem wszystkich Polaków a nie tylko tych których wskaże Kaczyński nie o to tu chodzi panie prezydeńcie kadencja się skończy a nie smak pozostanie w pamięci

1314


ares1 ~ares1 (Gość)26.03.2017 07:19

No proszę pan Chojniak pojawił się na lotnisku!!! Toż to szok!!! :)))

64


asd ~asd (Gość)25.03.2017 20:49

Panie Prezydentowe niczego sobie. Wszystko psuje jedna.

52


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat