Prawie 500 uczestników IV Maratonu wokół Zalewu Sulejowskiego

ePiotrkowRegion Utworzono: Wtorek, 12 września 20179 3577
… a dokładnie 478. Za nami IV Maraton wokół Zalewu Sulejowskiego.

Ładuję galerię...

W minioną słoneczną sobotę wszyscy miłośnicy sportu spotkali się na dziedzińcu klasztoru Cystersów, aby zmierzyć się ze współzawodnikami oraz z własnymi słabościami. Organizatorzy maratonu: Stowarzyszenie Cyklomaniak, Protimer oraz Urząd Miejski w Sulejowie przewidzieli dla uczestników 3 trasy: ultramaraton rowerowy na 50km wokół Zalewu Sulejowskiego, ultramaraton biegowy również po tej samej trasie, oraz bieg na 10km.

Punktualnie o godz. 10:00 zastępca burmistrza Sulejowa Dorota Jankowska wraz z przewodniczącym Rady Miejskiej w Sulejowie Adamem Stobieckim, wspólnie pociągnęli za cyngiel pistoletu startowego oficjalnie rozpoczynając IV edycję rowerowo-biegowego święta w gminie Sulejów. Pół godziny później pięćdziesięciokilometrowy odcinek wokół zalewu rozpoczęli biegacze, a o 13.30 do boju ruszyli śmiałkowie w biegu na 10 km.

 

Impreza, oprócz idealnej pogody, cieszyła się dużą liczbą chętnych – większą niż podczas zeszłorocznej edycji. Zawodnicy uczestniczący w maratonie to nie tylko mieszkańcy gminy Sulejów, chętni przybyli pod opactwo z różnych stron kraju. Wyniki ultramaratonów dostępne są pod tym linkiem, a rezultat biegu na 10 km tutaj.

 

inf. grafika i zdjęcia Sulejow.pl


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (9)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Mik ~Mik (Gość)15.09.2017 15:52

Niestety poziom organizacyjny imprezy w tym roku był bardzo słaby:
1.Dla wielu zawodników biegu na 10 km zabrakło ręczników w pakietach startowych (podobno mają wysłać pocztą)
2.Na jedynym punkcie bufetowym biegu na 10 km nie było wody (tylko jabłka i arbuzy)
3.Trasa oznakowana bardzo rzadko i niezbyt widocznie.
4.Losowanie nagród w czasie kiedy wiele osób było jeszcze na trasie i nie mogło zgłosić się po ich odbór.
Nie wiem czy za rok się zgłoszę.

10


gość ~gość (Gość)13.09.2017 08:26

Impreza fajna, ale trasa rzeczywiscie bardzo słabo oznakowana. W zeszłym roku zdecydowanie lepiej. W złych też miejscach punkty z "wodopojem". Mimo wszystko polecam i za rok też będę.

30


gość ~gość (Gość)13.09.2017 01:33

Impreza na bardzo niskim poziomie wręcz można nazwać to żenadą. Trasa oznakowana fatalnie( jaskrawymi sznureczkami). Totalnym nieporozumieniem były nagrody, zawodnik na 3miejscu dostaje nagrode wartą 200zł a zwycięzca skarpetki. Nie wiem czy coś więcej musze dodać, za rok nie startuje i nikomu nie polecam.

46


Piotrkowianie ~Piotrkowianie (Gość)12.09.2017 15:41

Serdeczne podziękowania i wyrazy wdzięczności dla anonimowego mieszkańca Sulejowa, który pomógł biegaczowi z biegu na 10 km, i wezwał karetkę. Bardzo bardzo dziękujemy w imieniu syna
i swoim.

120


rysio ~rysio (Gość)12.09.2017 15:21

Super imprezka.

70


gość ~gość (Gość)12.09.2017 11:03

No i super. Sulejów ciągle na tobie, ciągle coś się dzieje. jak nie maraton czy festyn to awantura opozycji itp. Nudzić się nie można więc zapraszamy do Sulejowa.

80


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat