Pożar domu w Plucicach

Strefa FMRegion Utworzono: Czwartek, 19 października 20172 10686
Ulatniający się z butli gaz oraz znajdujący się tuż obok piec typu koza prawdopodobnie jest przyczyną pożaru, do którego doszło w środę wieczorem w Plucicach w gm. Gorzkowice.

Ładuję galerię...

Na miejscu zdarzenia pojawiły się cztery zastępy strażaków z Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczej Straży pożarnej. Szybka interwencja jednostki z Gorzkowic zapobiegła dalszemu rozprzestrzenianiu się ognia. - Na miejscu pojawiliśmy się po 5 minutach od otrzymania zawiadomienia. Nasze działania polegały głównie na rozpoznaniu terenu. Okazało się, że pożar zlokalizowany jest w jednym z pomieszczeń budynku mieszkalnego. Przyczyną pożaru prawdopodobnie była kuchnia gazowa, obok której znajdował się jeszcze piecyk typu koza. Ulatniający się z butli gaz wypełnił pomieszczenie i doszło do zapłonu. Ogień szybko został stłumiony, wyniesiono butlę i sytuacja została opanowana. W domu znajdowała się jedna osoba, właściciel posesji, który o własnych siłach opuścił pomieszczenie. Ewakuował się przez okno, ponieważ drogę miał już odciętą przez płomienie - mówi Rafał Zawisza, naczelnik jednostki OSP w Gorzkowicach.


Niefortunne umieszczenie butli z gazem obok pieca mogło doprowadzić do tragedii. - Mamy tutaj klasyczny przykład jak nie zachowuje się ostrożności. Butla z gazem palnym znajdowała się tuż obok pieca. Strażacy od lat przestrzegają przed tego typu praktykami. Nierzadko przez takie zaniechania dochodzi do pożarów, a nasila się to zwłaszcza w sezonie grzewczym - dodaje mł. kpt. Kacper Gąsior z Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (2)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)20.10.2017 17:35

Dobrze ze trawy nie kosili w drugim koncu gminy

10


anka 5. ~anka 5. (Gość)19.10.2017 09:07

brawo dla strażaków z Gorzkowic- błyskawiczna akcja!

91


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc