Porażka Piotrcovii w Chorzowie

Kraj Niedziela, 07 stycznia 201817
W pierwszym ligowym meczu obecnego sezonu Piotrcovia pokonała Ruch Chorzów 32:22 (14:14), dlatego przed rewanżem wydawało się, że to piotrkowianki są faworytkami. Inauguracyjny mecz drugiej rundy PGNiG Superligi zakończył się jednak porażką piotrkowskiego zespołu 25:33 (12:17).

Do 12. minuty to piotrkowski zespół był w tym meczu lepszy (6:3), ale później gospodynie przejęły inicjatywę, odrobiły straty, a później objęły prowadzenie, którego nie oddały już do końca spotkania.

W sobotę, 13 stycznia piotrkowianki rozegrają kolejny ligowy pojedynek, tym razem we własnej hali podejmą KPR Jelenia Góra, kolejny zespół, który jest w tabeli za Piotrcovią. Początek tego spotkania o godzinie 17.00.

KPR Ruch Chorzów 33:25 (17:12) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka – Despodovska 5/3, Marszałek 5, Belmas 4, Kopertowska 3, Ivanovic 2, Wyrzychowska 2, Matyja 2 Wypych 2, Klonowska.