Pomoc psychologiczna dla uczestników obozu w Suszku

ePiotrkow Utworzono: Niedziela, 13 sierpnia 20170 2454
Zespół wykwalifikowanych psychologów ze Specjalistycznego Psychiatrycznego Zespołu Opieki Zdrowotnej przy ul. Aleksandrowskiej w
Łodzi pomoże uczestnikom obozu w Suszku. Psychologowie nieść będą pomoc młodym ludziom oraz ich rodzinom. Na Pomorzu w wyniku nawałnicy zginęły dwie dziewczynki przebywające na obozie łódzkiej Chorągwi ZHR.

- Jednocześnie w należącej do Urzędu Marszałkowskiego placówce przy u. Aleksandrowskiej, uruchomiona będzie stała pomoc psychologiczna dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Działać będzie przy poradni zdrowia psychologicznego, a służyć będzie wsparciem nie tylko uczestnikom obozu, ale także ich rodzinom i przyjaciołom - wszystkim, dla których pomocna będzie rozmowa z psychologiem – zapowiada Joanna Blewąska, rzecznik marszałka województwa łódzkiego.

 

- W szpitalach wojewódzkich jest dodatkowa obsada lekarzy, którzy niosą pomoc medyczną. Są w gotowości, czekają na wracających uczestników obozu – dodaje Witold Stępień, marszałek województwa
łódzkiego.

 

Dwie nastolatki w wieku 12 i 13 lat z województwa łódzkiego zginęły w nocy z piątku na sobotę, gdy na obóz harcerski w miejscowości Suszek w powiecie chojnickim przewróciły się drzewa. 37 osób zostało rannych. Nawałnica, jaka przeszła nad Pomorzem i Kujawami, zniszczyła całe połacie lasu.


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat