Poloniści szukają rytmu

Poniedziałek, 29 sierpnia 20166
Wydawało się, że po ostatnim zwycięstwie z Mechanikiem Radomsko, piłkarze piotrkowskiej Polonii złapali odpowiedni rytm gry, ale chyba musimy na to jeszcze poczekać, ponieważ w meczu 5. kolejki IV ligi łódzkiej podopieczni Aleksandra Majicia przegrali z Andrespolią Wiśniowa Góra 1:5 (0:2), zespół nie wystąpił jednak w optymalnym składzie.

W tym spotkaniu nie wystąpili m.in. zawieszeni po meczu w Przedborzu Eryk Sulikowski oraz Adrian Malicki, oraz pauzujący za żółte kartki Michał Grzybowski, dlatego piotrkowianie zagrali w Wiśniowej Górze w nieco innym składzie niż w ostatnim spotkaniu, od pierwszej minuty na boisko wybiegli trzej zawodnicy, którzy podczas meczu z Mechanikiem Radomsko weszli z ławki rezerwowych: Jakub Kukulski, Aleksander Cieślik i Robert Skupień, te zmiany nie przyniosły jednak pożądanego efektu, ponieważ w pierwszej połowie gospodarze strzelili polonistom dwie bramki, wynik spotkania otworzył Mariusz Rachubiński, a kilka minut przed przerwą Filipa Błażejewskiego pokonał Rafał Kuchciak.

W drugiej połowie zawodnicy z Wiśniowej Góry strzelili jeszcze trzy bramki (Igor Świątkiewicz,  Damian Ścibiorek, Michał Pietras), honorową bramkę dla Polonii zdobył Mateusz Jakubiak.

Po pięciu kolejkach Polonia zajmuje 15. pozycję w tabeli, prowadzi Warta Działoszyn. W najbliższą sobotę poloniści zmierzą się na własnym boisku ze Zjednoczonymi Stryków, początek spotkania o godzinie 17.30.

GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra 5:1 (2:0) PKS Polonia Piotrków Trybunalski
(23' Mariusz Rachubiński, 40' Rafał Kuchciak, 62' Igor Świątkiewicz, 83' Damian Ścibiorek, 90' Michał Pietras - 61' Mateusz Jakubiak)

GLKS Andrespolia Wiśniowa Góra: Kulpa, Jurkowski, Kopa, Kuchciak (69' Ścibiorek), Pietras, Polit, Rachubiński (67' Radzio), Rojek, Sławiński (75' Wachowiec), Świątkiewicz (80' Lubczyński), Wilk.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski, P. Grzesiuk, Jarzembowski, Ornafa, Kowalczyk, Jakubiak, Wrona, Zaor, Cieślik (55' Lenarcik), Kukulski (40' Cukiernik), Skupień (90' Kawnik).