Polonia utrzymała miejsce w czołówce

Strefa FM Czwartek, 18 września 20144
Piotrkowska Polonia kontynuuje swój zwycięski marsz. W meczu 9. kolejki IV ligi zespół prowadzony przez trenera Roberta Grzesiuka pokonał na własnym boisku Zjednoczonych Stryków 2:0 (0:0), utrzymując tym samym wysokie, czwarte miejsce w tabeli. Zwycięstwo zapewnił Polonii Adrian Malicki.
Zwycięstwo zapewnił Polonii Adrian Malicki.Zwycięstwo zapewnił Polonii Adrian Malicki.

W pierwszej połowie żadna bramka nie padła, ale sytuacji podbramkowych zarówno po jednej jak i po drugiej stronie nie brakowało. W zespole gospodarzy niezwykle aktywny był Mariusz Zaor, natomiast w zespole gości Robert Kowalczyk. Pod koniec tej części meczu inicjatywę przejęli piłkarze Polonii, na bramkę strzeżoną przez Kamila Tyburskiego strzelali między innymi Jakub Paprocki i Adrian Malicki.

Po przerwie niewiele się zmieniło, przewagę nadal mieli gospodarze. W 74. minucie pierwszą bramkę dla Polonii zdobył Adrian Malicki, który potężnie huknął z dystansu, piłka odbiła się jeszcze od poprzeczki i przekroczyła linię bramkową. To była najpiękniejsza w tym sezonie bramka zdobyta przez polonistów na własnym stadionie. Sześć minut później napastnik Polonii wykorzystał dośrodkowanie Radosława Koszlagi i ustalił wynik tego spotkania.

- Zdobyliśmy kolejne trzy punkty, pniemy się w górę tabeli, oby tak dalej – powiedział po meczu strzelec obydwu goli.

- Cały czas podkreślam, że gramy o utrzymanie. Z każdym następnym meczem nasza gra wygląda coraz lepiej, zarówno z przodu, jak i z tyłu, dołączył do nas Batata, który jest filarem naszego bloku obronnego, natomiast za zdobywanie bramek odpowiadają Mariusz Zaor i Adrian Malicki, którzy trafiają niemal w każdym meczu. Adrian zdobył dziś przepiękną bramkę, gratuluje mu – podsumował Robert Grzesiuk, trener Polonii.

W następnej kolejce Polonia zmierzy się na wyjeździe z Astorią Szczerców. Po siedmiu kolejkach prowadzi Zawisza Rzgów, piotrkowski zespół traci do lidera osiem punktów.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 2:0 (0:0) MKS Zjednoczeni Stryków
(Adrian Malicki 75, 81)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Błażejewski – Stęborowski, Sergio Batata, Grzybowski, Jarzembowski, Kowalczyk, Gul, Paprocki (90′ Baliński), Zaor, Niemiec (62′ Koszlaga), Malicki (88′ Dura).

MKS Zjednoczeni Stryków: Tyburski – Majewski, Buchowicz, Sender, Drogosz, Bergiel (64′ Wróblewski), Nagański, Podedworny, Król (73′ Stanisławski), Ryplewicz (83′ Neuman), Kowalczyk.