Polonia skończyła na 3. miejscu

Strefa FM Sobota, 04 listopada 201710
Piotrkowscy kibice w sobotę po raz ostatni w tym roku mogli zobaczyć w akcji Polonię Piotrków Trybunalski (choć nie wszyscy fani dostosowali się do poziomu widowiska), która w meczu ostatniej kolejki rundy jesiennej piotrkowskiej okręgówki pewnie pokonała Omegę II Kleszczów 3:0 (1:0). Poloniści chyba żałują, że pierwsza część sezonu już się skończyła, ponieważ są obecnie w bardzo wysokiej dyspozycji.

Wynik tego spotkania otworzył w 19. minucie niezawodny ostatnio Adrian Malicki, który podczas wykonywania rzutu rożnego najwyżej wyskoczył do piłki i strzelając głową umieścił ją w siatce. Kilkadziesiąt sekund później napastnik piotrkowskiej drużyny mógł strzelić kolejną bramkę, ale minimalnie minął się z piłką. W 35. minucie meczu Adrian Malicki zdecydował się na strzał z dystansu, tym razem również zabrakło niewiele, ponieważ piłka ostatecznie odbiła się od poprzeczki. Goście mieli w pierwszej połowie dwie szanse, ale żadnej nie udało im się wykorzystać.

W drugiej połowie na boisku również dominowali poloniści, w 51. minucie spotkania do rzutu wolnego podszedł Adrian Malicki, piłka po jego strzale trafiła w rękę jednego z zawodników Omegi i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Mateusz Jakubiak. Od 60. minuty piotrkowski zespół musiał grać w osłabieniu, czerwoną kartką za ostre wejście został bowiem ukarany Dawid Lenarcik. Mimo braku jednego zawodnika piotrkowska drużyna nadal była lepsza. W 85. minucie spotkania Mateusz Jakubiak mógł strzelić kolejną bramkę dla swojej drużyny, ale golkiper gości obronił jego strzał, a następnie zdołał odbić dobitkę Łukasza Raka. Trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry wynik tego meczu pięknym, technicznym strzałem ustalił Mateusz Jakubiak, asystę przy tym golu zaliczył Adrian Malicki, który w kolejnym meczu z rzędu miał udział przy wszystkich bramkach.

- Udowodniliśmy dzisiaj, że w dziesięciu też potrafimy walczyć i grać, najważniejsze, że nie straciliśmy bramki. Cel się nie zmienia, zamierzamy walczyć o awans, aczkolwiek zdajemy sobie sprawę z tego, że będzie to bardzo, bardzo trudne – powiedział po meczu Adrian Malicki.

- Mogliśmy dzisiaj wygrać znacznie wyżej, kończymy rundę jesienną na trzecim miejscu w tabeli, ale gdyby nie kontuzje, z którymi borykają się moi zawodnicy, moglibyśmy być jeszcze wyżej. Mimo wszystko jesteśmy zadowoleni, wydaje mi się, że RKS Radomsko ma za dużą przewagę, żeby ich dogonić, dlatego celujemy w drugie miejsce – podsumował Robert Grzesiuk, trener Polonii.

W tej chwili RKS ma 36 punktów, druga w tabeli Astoria Szczerców 32 punkty, a Polonia 24 punkty, ale lider rozegrał jeden mecz mniej niż jego najgroźniejsi rywale.

PKS Polonia Piotrków Trybunalski 3:0 (1:0) Omega II Kleszczów

(19’ Adrian Malicki, 51’-karny i 87’ Mateusz Jakubiak)

PKS Polonia Piotrków Trybunalski: Fresel – Ornafa, Yermakov, Strzębski (86’ Kukulski), Cieślik (83’ Rak), Malicki (88’ Mateusz Grzesiuk), Kamocki, Bąbol (90’ Marcinkiewicz), Jakubiak (88’ Krawczyk), Lenarcik, Santos.