Policja wczoraj i dziś – Kręci nas bezpieczeństwo

ePiotrkow Utworzono: Wtorek, 16 maja 20175 3934
Dzięki Grupie Rekonstrukcji Historycznej III Okręgu Policji Państwowej z Radomia pod dowództwem Pawła Murawskiego można było poznać sprzęt i umundurowanie dawnej policji, zobaczyć szermierkę na bagnety i oddać strzał z repliki rkm.Wz.28 Browning. A to wszystko podczas Nocy Muzeum w Wolborzu.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Wolborzu: mł. asp. Łukasz Wróbel i sierż. sztab. Michał Biernacki prezentowali współczesne wyposażenie policji. Każdy chętny mógł ponadto przymierzyć pancerz policyjny, oryginalną pelerynę policyjną, założyć czapkę lub hełm, zobaczyć jak wyglądała oryginalna pałka, czy też zagwizdać na przedwojennym policyjnym gwizdku. Dla najmłodszych został przygotowany również kącik plastyczny, bańki mydlane oraz projekcja bajek. 

 

Podczas tegorocznej Nocy Muzeów została otwarta wystawa „Ach, co to był za ślub”. Zwiedzający mogli zobaczyć archiwalne zdjęcia ślubne mieszkańców gminy Wolbórz, monidła oraz stroje ślubne. Wystawa dostępna jest w Centrum do połowy lipca. Zapraszamy. 

 

Muzeum mieści się za budynkiem Wolborskiego Centrum Kultury przy ul. Modrzewskiego 15 w Wolborzu. 


Zainteresował temat?

3

0


Komentarze (5)

komentuj kontem facebook loading

Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Wnuczek ~Wnuczek (Gość)19.05.2017 13:11

Mnie kręci babka na karuzeli.

00


Ja ~Ja (Gość)16.05.2017 13:16

Co by było gdyby nie było Policji? Czy Pan ~ michal nigdy nie dzwonił pod numer alarmowy 997 - niewierze. Bo łatwo pisać lub mówić jaka ta Policja jest zła, itp... Ale gdy stanie się coś złego szybko przypomina się nam numer 997 i prosimy o pomoc. Ja byłem w Wolborzu, świetna praca Policji i pracowników muzeum, coś nowego, innego aby tak dalej.

51


michal ~michal (Gość)16.05.2017 12:04

wszyscy dobrze wiemy że policja nie jest po to by bronić ludzi przed niebezpieczenstwem , tylko trzymać ludzi z dala od szemranych interesów elit i masonerii. prawo można sobie kupić. a policje jedyne co kręci to wóda i gadki o prostytutkach.

24


reklama

Społeczność

icon
INFORMACJA

Korzystasz z dodatku AdBlock! Nasze reklamy nie są natrętne i nie przeszkadzają w przeglądaniu strony. Nie stosujemy wyskakujących reklam i okien.

Wyłącz blokowanie na epiotrkow.pl, aby korzystać z wszystkich funkcji portalu i wyłączyć ten komunikat.

Pomoc