Podziękowania od strażaków dla policjanta

ePiotrkow Utworzono: Sobota, 17 czerwca 201729 25518
Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie podziękował sierżantowi Kamilowi Czernikowi za uratowanie kobiety przed upadkiem ze sporej wysokości.
fot. KMP w Piotrkowie

Do zdarzenia doszło 4 czerwca 2017 roku w godzinach popołudniowych, gdy  wspólnie ze strażakiem - operatorem drabiny mechanicznej policjant wsiadł do kosza tej drabiny i na wysokości II piętra uratował kobietę przed upadkiem.

 

- To właśnie za pełne profesjonalizmu i poświęcenia działanie, na ręce Komendanta Miejskiego Policji w Piotrkowie Trybunalskim inspektora Dariusza Partyki wpłynęły podziękowania dla sierż. Kamila Czernika – funkcjonariusza Wydziału Patrolowo – Interwencyjnego piotrkowskiej jednostki. Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej podziękował za zaangażowanie i pomoc okazaną przez policjanta w trakcie działań ratujących ludzkie życie – czytamy w komunikacie KMP.


Zainteresował temat?

5

0


Komentarze (29)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

stary sierżant ~stary sierżant (Gość)20.06.2017 11:46

A jakby tak nie udało mu się uratować tej kobiety to ci wielcy przełożeni jeszcze pewnie by policjantowi postępowanie dyscyplinarne wszczęli za działanie na wysokości bez badań wysokościowych. Albo jakby tak nie daj Boże kobieta zmarła i trzeba by było kogoś poświęcić i obwinić za jej śmierć (wytypować mięso armatnie lub chłopca do bicia) to jeszcze by by policjantowi zarzucili, że do tragedii doszło bo policjant nie będąc ku temu uprawniony przeszkadzał strażakom w prowadzonej akcji ratowniczej. Drogi sierżancie gratulacje !!!! A przełożonym nie ufaj za grosz, bo oni nie oceniają aktów i zdarzeń takimi jakie one w rzeczywistości są, ale do zaistniałych zdarzeń dorabiają ideologię i interpretację taką, jakiej w danej chwili potrzebują na potrzeby własnego sukcesu. Gdyby kobieta nie została uratowana to ich sukcesem było by zapewne wytypowanie Ciebie jako winnego zaistniałej tragedii.

20


gustaw ~gustaw (Gość)20.06.2017 11:09

Ciekawe ilu z tych wielkich i ważnych oficerów lansowało by się przy zwykłym policjancie gdyby zdarzyła mu się jakaś niestosowność, potknięcie lub wpadka ???? Ilu z tych "wielki ch" ludzi stało by przy nim murem ???? Myślę, że żaden wygwiazdkowany oficer nie stał by przy policjancie i szukał by tylko okazji aby go jeszcze bardziej pogrążyć. Jak znam tych zakłamanych łobuzów to wtedy nie było by przy policjancie nikogo, dosłownie nikogo a wręcz znalazło by się wiele świń usiłujących mu jeszcze dokopać i głośno krzyczeć do mediów cyt: "to ja wykryłem nieprawidłowości i uchybienia, to mnie należy się splendor".
Post scriptum: Kiedy WSPOL Szczytno zacznie w końcu wypuszczać oficerów będących ludźmi honoru jaki powinien mieć oficer a nie świnie które we wszystkim co robią kierują się tylko własnym interesem ? Dziś w policji jest tak- jak coś dobrego człowiekowi uda się zrobić to ojców sukcesu jest wielu, a jak coś nie wyjdzie to człowiek zostaje sam i jeszcze wszyscy na niego polują w myśl zasadny "albo MY ich, albo oni CIEBIE". Szanowny Panie Rektorze WSPOL Szczytno. Przepustką do kierowanej przez Pana szkoły powinien być wysoki poziom honorowych zachowań prezentowany przez kandydata (dodatkowo jeszcze wpajany w szkole) a nie tak jak to jest teraz wysoko postawiony tatuś z dawnej milicji lub mamusia po dawnym SB.

11


 Janek ~ Janek (Gość)20.06.2017 00:43

Kamil,Ty jeden jesteś tam na bohaterem. Po co ich tam aż dwóch, ojców sukcesu. Jeden ciągle uprawia krytykanctwo, drugi niedługo zacznie pracę w Łodzi. A fetoru wiejącego z WK nikt nie czuje.??????

10


Ani.Lenox ~Ani.Lenox (Gość)19.06.2017 17:29

Zaczyna się resortowe poklepywanie po plecach w mediach dla próby naprawy parszywego wizerunku policji

14


koba ~koba (Gość)19.06.2017 20:13

Zrozumiem każdą krytykę dotyczącą niniejszego zdarzenia i artykułu ale pod warunkiem, że dotyczyć będzie ona policyjnych bencwałów przełożonych co to "doklejają się" do sukcesu swego podwładnego, szeregowego policjanta i na kanwie jego sukcesu usiłują "ugrać" coś dla siebie albo dla dowodzonej przez siebie jednostki. Takie zachowanie to faktycznie sukinsyństwo godne chyba tylko bolszewickiej swołoczy zwanej tylko przez polskimi oficerami bo im zależy tylko na "doklejeniu się" do cudzego sukcesu i próbie odniesienia korzyści z cudzego sukcesu (w stylu podwładny złapał albo uratował a komendant wziął nagrodę albo awansował- to typowe w bolszewicji zwanej czasem policją). Natomiast nigdy nie zrozumiem i nie poprę jakiejkolwiek krytyki szeregowego policjanta co to zrobił coś dobrego i jakiś leszcz usiłuje go tu opluwać. Szeregowi policjanci na co dzień robią wiele fajnych rzeczy, często wręcz bohaterskich. Czasem (nie przeczę) zdarzy im się jakaś wpadka. Przykre jest natomiast to, że dziennikarze (czytaj padlinożercy goniący za sensacją i profitami z sensacji) nie piszą a wręcz nie chcą pisać i rozgłaszać 100 dobrych uczynków policji, wolą napisać o 1 złym, o 1 wpadce, bo to się lepiej sprzedaje i z tego jest lepsza sensacja. A więc na pohybel bolszewikom szukającym korzyści z "doklejenia" się do cudzego sukcesu i na pohybel padlinożercą dziennikarskim.

30


gość ~gość (Gość)19.06.2017 18:08

Przełożeni chętnie pozują do zdjęcia z bohaterem, a teraz pewnie będzie miał postępowanie dlaczego pchał się do kosza bez badań wysokościowych,
ot Policja :P

00


epiotrków ~epiotrków (Gość)17.06.2017 20:38

A czy policja nie jest od ratowania życia czy zdrowia ? To żadne info...

710


kota ~kota (Gość)19.06.2017 09:48

jeden bohater i czterech ojców sukcesu.Zawsze chętni .

10


zomol ~zomol (Gość)19.06.2017 08:14

ciekawe czy miał badania wysokościowe, gdyby coś jemu się stało byłoby postępowanie dyscyplinarne i na 100% uznany byłby za winnego przewinienia dyscyplinarnego.

60


hfgh ~hfgh (Gość)18.06.2017 21:58

Dobrze że mu paralizator gdzie nie wypadł i przypadkowo nie wystrzelił bo już by był zwolniony i pewnie w areszcie.

41


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat