Piotrkowskie zapaśniczki znów na podium

Wtorek, 21 marca 20176
5 medali wywalczyły zapaśniczki piotrkowskiego Atletycznego Klubu Sportowego podczas Mistrzostw Polski Juniorek oraz Pucharu Polski Kadetek w zapasach kobiet, impreza odbyła się w miniony weekend w Zamościu.

Brązowy medal podczas Mistrzostw Polski Juniorek w kategorii wagowej 48 kg zdobyła Paulina Grzejda, to jej największe osiągniecie w dotychczasowej karierze. W tej samej kategorii 5. miejsce zajęła Martyna Dytrych. W kategorii 63 kg 7. była Izabela Sekuła. Poza tym wychowanka AKS Paulina Czechorowska, reprezentująca aktualnie Cement Gryf Chełm, zajęła 3. miejsce w kat 55 kg.

Aż 4 medale wywalczyły natomiast piotrkowskie kadetki. Bardzo udany start zaliczyła Aleksandra Skudlara, która zdobyła srebrny medal w kat. 56 kg. Ola przegrała po emocjonującym finale z reprezentantką ZKS Koszalin Angeliką Mytkowską. Kolejne medale, tym razem brązowe zdobyły: Natalia Szczypińska w kat. 38 kg, Nikola Dytrych w kat. 43 kg, Julia Michalska w kat. 49 kg, z kolei Patrycja Wochna, walcząca w kat. 65 kg zajęła ostatecznie 5. miejsce.

Na zdjęciach kolejno: Martyna Dytrych, Nikola Dytrych, Paulina Grzejda, Julia Michalska, Aleksandra Skudlara, Natalia Szczypińska i Patrycja Wochna.