Piotrkowski delfinek zdeklasował swoje rywalki

Strefa FM Środa, 22 kwietnia 201518
Piotrkowska pływaczka Wiktoria Guść zdominowała IV Międzynarodowy Miting Pływacki w Oleśnicy, zdobywając podczas tej imprezy aż 6 złotych medali.

UKS Delfin Piotrków Trybunalski reprezentowały dwie zawodniczki: Wiktoria Guść i Wiktoria Kowalska. Wiktoria Guść  już pierwszego dnia nie miała sobie równych we wszystkich startach. W konkurencji 100 m stylem zmiennym uzyskała czas 1:18.21 zdobywając pierwszy złoty medal. W konkurencji 50 m stylem dowolnym z czasem 31.47 dołożyła kolejne złoto. Na 100 m stylem klasycznym także była bezkonkurencyjna, uzyskując czas 1:28.26.  Drugiego dnia zawodów Wiktoria dołożyła kolejne trzy zlote medale. Pierwszy złoty krążek wywalczyła w konkurencji 100 m stylem dowolnym z czasem 1:09.62. Kolejne złoto zdobyła na 50 m stylem klasycznym uzyskując czas 40.92. Na koniec dołożyła kolejny złoty medal na 100 m grzbietem z czasem 1:18.54.

W klasyfikacji końcowej wśród dziewcząt 11-letnich Wiktoria Guść zajęła pierwsze miejsce zdobywając 1891 punktów. Wiktoria Kowalska zajęla w tej klasyfikacji 15. miejsce. W rankingu medalowym UKS Delfin zajął 6 miejsce.  W zawodach wzięli udział zawodnicy i zawodniczki reprezentujący barwy 34 klubów z Polski, Litwy i Ukrainy.